PARTNER PORTALU
  • BGK

Toruń: megafuzja wywoła megaprotest?

  • nowosci.com.pl, RR/Rynek Zdrowia    19 lipca 2011 - 11:03
Toruń: megafuzja wywoła megaprotest?

Wicemarszałek Sejmu RP Jerzy Wenderlich poprosił minister zdrowia Ewę Kopacz o interwencję w sprawie planowanej fuzji toruńskich szpitali.
Twierdzi, że decyzji wojewódzkich radnych nie poprzedził proces konsultacji z zainteresowanymi.

Megafuzja polegająca na przyłączeniu do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu Wojewódzkiego Ośrodka Lecznictwa Psychiatrycznego, Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego i Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego wywołuje liczne protesty.

Protestujący wysłali pisma w tej sprawie m.in. do minister Ewy Kopacz, premiera oraz wicemarszałka sejmu Jerzego Wenderlicha.

Na wysokich szczeblach Urzędu Marszałkowskiego są osoby, których tam być nie powinno – ocenił działania samorządowych urzędników przebywający w Toruniu Wenderlich.

Nowości, które cytują wypowiedź wicemarszałka Sejmu przypominają, że dwa tygodnie temu na znak protestu oplakatowało się pogotowie ratunkowe, 17 lipca WOLP, 18 lipca miał to zrobić szpital zakaźny.

Odpowiedzialny za ochronę zdrowia wicemarszałek Edward Hartwich podkreślił, że fuzja znacznie poprawi infrastrukturę lecznic działających w starych, wymagających gruntownej modernizacji budynkach. Ich przeniesienie będzie się również wiązało z rozbudową WSZ w Toruniu.

Wicemarszałek województwa zaznaczył również, że połączenie WOLP z WSZ pozostaje w zgodzie z ideą Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.