PARTNER PORTALU
  • BGK

Tragedia w psychiatrykach

  • Przegląd prasy/PAP/Gazeta Wyborcza    3 lipca 2012 - 07:24
Tragedia w psychiatrykach

Zamykanie w izolatkach na całą dobę, niepodawanie posiłków, niewypuszczanie do toalety. Łamanie praw pacjentów to codzienność – wynika z raportu NIK.
Najwyższa Izba Kontroli sprawdziła 17 szpitali psychiatrycznych, szczególnie pod katem przestrzegania przepisów o stosowaniu przymusu bezpośredniego – donosi „Gazeta Wyborcza”

Niemal trzy czwarte odwiedzonych przez inspektorów oddziałów nie spełniało podstawowych wymogów – w salach ciasnota, łóżka ustawia się nie tylko na korytarzach, ale też w świetlicach.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • gklewski, 2012-07-03 09:11:13

    Nie dość, że bantustan to jeszcze GUŁAG dla psychicznie chorych!!! Tusk i ta cała hołota stanie przed Trybunałem Sanu, wiem, że tego doczekam!!! Już Premierze powinien Pan pakować walizki!!!
  • Ubu, 2012-07-03 08:30:31

    A co na to Rzeczniczka Praw Pacjenta? Woli tematy medialne (recepty) od tematów trudnych i niewygodnych. A co na to Rzeczniczka Praw Obywatelskich? Tropimy tortury CIA na polskim terytorium, a represjonowanie pacjentów psychiatrycznych w szpitalach jest normą! Niewątpliwą torturą jest praktyka tzw. ..."mokrych pasów".  rozwiń