Trwa korekta zapisów przyjętego porozumienia resortu zdrowia z lekarzami

W siedzibie Ministerstwa Zdrowia dziennikarze oczekują na konferencję, na której mają zostać ogłoszone wyniki porozumienia między Ministerstwem Zdrowia a lekarzami z Porozumienia Zielonogórskiego. PZ podało, że obecnie trwa korekta zapisów przyjętego po 15-godzinnych negocjacjach zarządzenia.
Trwa korekta zapisów przyjętego porozumienia resortu zdrowia z lekarzami
fot.PTWP

Porozumienie Zielongórskie poinformowało, że Ministerstwo Zdrowia uzgodniło już z lekarzami zapisy zarządzenia, ale NFZ zmieniło niektóre jego zapisy m.in. dotyczące systemu eWUŚ, czyli Elektronicznej Weryfikacji Uprawnień Świadczeniobiorców. Eksperci PZ wykryli to i zażądali korekty.

"Nie oskarżamy tych urzędników o to, że to robią celowo, po prostu wszyscy jednak jesteśmy bardzo zmęczeni. Czekamy w tej chwili na przeredagowanie" - powiedział Krzysztof Przekop z Porozumienia Zielonogórskiego.

W środę przedstawiciele Porozumienia Zielonogórskiego poinformowali, że osiągnęli porozumienie z Ministerstwem Zdrowia i otworzą w środę swoje gabinety.

Czytaj też: Przedstawiciele PZ i minister Bartosz Arłukowicz doszli do porozumienia. Lekarze otworzą gabinety

Od początku 2015 r. większość przychodni podstawowej opieki zdrowotnej medyków zrzeszonych w Porozumieniu Zielonogórskim jest nieczynna. Punktami spornymi były m.in. nowe obowiązki lekarzy rodzinnych związane z wejściem w życie pakietu onkologicznego oraz sposób finansowania POZ. Według informacji przedstawionych przez MZ w poniedziałek, umowy z NFZ na 2015 r. podpisało 85 proc. lekarzy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE