PARTNER PORTALU
  • BGK

Trzy mazowieckie szpitale dostaną dotacje na nowy sprzęt

  • Rynek Zdrowia    7 kwietnia 2015 - 21:38
Trzy mazowieckie szpitale dostaną dotacje na nowy sprzęt

We wtorek ( 7 kwietnia) zarząd województwa mazowieckiego zdecydował o przyznaniu unijnego dofinansowania dla tych placówek w wysokości ponad 2,8 mln zł (fot. Rynek Zdrowia)

Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie, Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku i Szpital Dziecięcy im. prof. dr med. Jana Bogdanowicza SPZOZ w Warszawie zostaną doposażone w specjalistyczny sprzęt medyczny.
W Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie zakupiony zostanie nowoczesny aparat USG z oprogramowaniem dla oddziału neonatologii oraz oddziału ginekologii i położnictwa. Jego koszt to 450 tys. zł, z czego 382,5 tys. zł to dofinasowanie z UE.

Szpital Dziecięcy w Warszawie zyska sprzęt medyczny dla oddziału okulistycznego, który będzie wykorzystywany do leczenia małych dzieci, w tym wcześniaków. Planowany jest również remont pomieszczeń oddziału. Koszt inwestycji to 928 tys. zł. Dofinansowanie wyniesie 788,8 tys. zł.

Sale zabiegowe i blok operacyjny Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku zostaną wyposażone w nowy sprzęt i aparaturę. To koszt ok. 2 mln zł. Blisko 1,7 mln zł będzie pochodzić z UE. Zakupione zostaną m.in. zestaw laparoskopowy, dzięki któremu będą mogły być wprowadzone innowacyjne metody operacji przepuklin i jelita grubego oraz artroskop, który umożliwi wprowadzenie innowacyjnych procedur artroskopii stawu biodrowego i stawów małych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Były pacjent z Warszawy., 2015-04-08 09:15:39

    A dlaczego wśród tych obdarowanych nie ma szpitala w Płońsku, gdzie trafjają wszystkie ofiary wypadków z Siódemki, od Nowego Dworu aż do Mławy ?! Zamiast tego słychać, że szpital robi bokami, dyrekcja "redukuje" kolejne oddziały a personel medyczny zamiast podwyżki ma obniżane wynagrodzen...ia.  rozwiń