PARTNER PORTALU
  • BGK

Trzy szpitale we współpracy transgranicznej

  • lk    26 listopada 2010 - 10:53
Trzy szpitale we współpracy transgranicznej

Komitet Monitorująco – Sterujący zaakceptował trzy wnioski podlaskich placówek zdrowia, które będą realizowane w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś - Ukraina 2007 – 2013.




Szczegółowe informacje na ten temat przedstawił marszałek Jarosław Dworzański, wicemarszałek Bogusław Dębski oraz Konsul Generalny Republiki Białoruś w Białymstoku Aleksandr Berebenya 25 listopada.

- Zawsze miło jest rozmawiać o tym kiedy dodatkowe środki płyną na realizację ważnych zadań w regionie. A jeszcze przyjemniej jest słuchać o tym, że te dodatkowe pieniądze pochodzą ze środków na współpracę transgraniczną z programu Polska – Białoruś - Ukraina i że te środki poprawią atrakcyjność, dostępność w zakresie ochrony zdrowia w północno-wschodniej Polsce i na zachodnich terenach Republiki Białoruś – powiedział marszałek Jarosław Dworzański.

W dniu 02.11.2009 r. ogłoszone zostało zaproszenie do składania wniosków w ramach Programu Europejskiej Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2007 – 2013. Do 01.03.2010 r. trwał nabór wniosków o dofinansowanie w wyniku którego współpracujące szpitale z Białegostoku i Grodna przygotowały i złożyły trzy projekty.

W dniach 23-24.11.2010 r. w Białowieży miało miejsce posiedzenie Wspólnego Komitetu Monitorującego, podczas którego zatwierdzona została lista projektów rekomendowanych do wsparcia.

Spośród 307 wniosków złożonych największą liczbę punktów  - 97 zdobył projekt w którym partnerem wiodącym jest Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej Gruźlicy i Chorób Płuc. Na drugim miejscu z 95 punktami znalazł się projekt, w którym Partnerem Wiodącym jest Białostockie Centrum Onkologii im. Skłodowskiej – Curie. Natomiast trzecie miejsce z 93 punktami uzyskał projekt Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku.

Łączna wartość dofinansowania trzech projektów wynosi 15 526 280,16 zł z czego do białostockich szpitali trafi 8 418 471,25 z

Czytaj też:

Z Białorusią pozyskają pieniądze dla szpitali 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.