Tworzą listę najdroższych zabiegów

  • Przegląd prasy/PAP/Dziennik Gazeta Prawna
  • 09-08-2012
  • drukuj
Ministerstwo Zdrowia chce ograniczyć polskim pacjentom dostęp do leczenia w innych krajach UE i wprowadzić obowiązek uzyskiwania specjalnej zgody.
Tworzą listę najdroższych zabiegów
Rzeczniczka MZ Agnieszka Gołąbek mówi, że nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja. Ale jak ustalił nieoficjalnie „Dziennik Gazeta Prawna” sprawa praktycznie jest przesądzona, a NFZ już pracuje nad listą najdroższych zabiegów, na które trzeba będzie mieć zgodę.

Jak wyjaśnia „DGP”, sprawa jest związana z unijną dyrektywą, według której można się leczyć w całej UE, a krajowy ubezpieczyciel (w Polsce NFZ) ma zwrócić pacjentowi koszty świadczenia do wysokości, jaką płaci lokalnym placówkom.

Jednak wtedy NFZ utraciłby kontrolę nad wydatkami na leczenie i Polska chce skorzystać z możliwości, którą daje dyrektywa – wprowadzenia urzędowej zgody na świadczenia: wymagające co najmniej jednodniowej hospitalizacji albo bardzo drogie.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Zdychać POlacy, czemu w nie chcecie zdychać, co Wam z tego gów...życia z dnia na dzień w tym bantustanie. Ja zgłaszam się pierwszy na listę dobrowolnej wczesnej eutanazji, na moje miejsce przyjdą dwie osoby. Zawsze już kolejka będzie krótsza...

glewski, 2012-08-09 10:31:23 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE