PARTNER PORTALU
  • BGK

Tworzą listę najdroższych zabiegów

  • Przegląd prasy/PAP/Dziennik Gazeta Prawna    9 sierpnia 2012 - 06:58
Tworzą listę najdroższych zabiegów

Ministerstwo Zdrowia chce ograniczyć polskim pacjentom dostęp do leczenia w innych krajach UE i wprowadzić obowiązek uzyskiwania specjalnej zgody.
Rzeczniczka MZ Agnieszka Gołąbek mówi, że nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja. Ale jak ustalił nieoficjalnie „Dziennik Gazeta Prawna” sprawa praktycznie jest przesądzona, a NFZ już pracuje nad listą najdroższych zabiegów, na które trzeba będzie mieć zgodę.

Jak wyjaśnia „DGP”, sprawa jest związana z unijną dyrektywą, według której można się leczyć w całej UE, a krajowy ubezpieczyciel (w Polsce NFZ) ma zwrócić pacjentowi koszty świadczenia do wysokości, jaką płaci lokalnym placówkom.

Jednak wtedy NFZ utraciłby kontrolę nad wydatkami na leczenie i Polska chce skorzystać z możliwości, którą daje dyrektywa – wprowadzenia urzędowej zgody na świadczenia: wymagające co najmniej jednodniowej hospitalizacji albo bardzo drogie.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • glewski, 2012-08-09 10:31:23

    Zdychać POlacy, czemu w nie chcecie zdychać, co Wam z tego gów...życia z dnia na dzień w tym bantustanie. Ja zgłaszam się pierwszy na listę dobrowolnej wczesnej eutanazji, na moje miejsce przyjdą dwie osoby. Zawsze już kolejka będzie krótsza...