PARTNER PORTALU
  • BGK

Tychy: Zmodernizowany zakład diagnostyki medycznej

  • PAP/JL    15 września 2015 - 07:10
Tychy: Zmodernizowany zakład diagnostyki medycznej
Szpital Wojewódzki w Tychach przeszedł gruntowną modernizację. Fot. Pixabay com

Zmodernizowany Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej i Mikrobiologicznej otwarto 14 września w Szpitalu Wojewódzkim w Tychach.
Przeszedł on gruntowną modernizację i został wyposażony w nową aparaturę. W otwarciu uczestniczył minister zdrowia prof. Marian Zembala. – Cieszmy się z wszystkich działań, które poprawiają sytuację chorych – powiedział minister zdrowia

Za ponad 600 tys. zł przebudowane zostały niektóre pomieszczenia laboratoryjne, wykonano nowe posadzki, instalacje wodno-kanalizacyjne, elektryczne i centralnego ogrzewania. Zainstalowana została też nowoczesna stacja nawiewno-wywiewna (system wentylacji) i klimatyzacja.

Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej i Mikrobiologicznej zyskał też nowe wykończenie wnętrz oraz wyposażenie i urządzenia, na które wydano ponad 400 tys. zł.

Przy okazji remontu kupiono nowe aparaty diagnostyczne zastępujące dotychczas dzierżawione urządzenia.

Laboratorium wzbogaciło się m.in. o komorę laminarną, która gwarantuje bezpieczeństwo pracowników chroniąc ich przed zakażeniem materiałem (czasem wysoko zakaźnym) przekazanym do badań. Nowe nabytki sprzętowe pozwoliły także na rozszerzenie wykonywanych badań. Od zakończenia remontu szpital Megrez wykonuje m.in. testy potwierdzenia zakażenia niebezpieczną boreliozą.

Przedsięwzięcie sfinansowane zostało ze środków własnych spółki Megrez, ale istotne znaczenie dla przedsięwzięcia miało to, że miasto Tychy oraz powiat bieruńsko-lędziński wraz z gminami wchodzącymi w jego skład (Bieruń, Lędziny, Imielin, Chełm Śląski i Bojszowy) objęły w ubiegłym roku udziały w spółce, dając jej zastrzyk finansowy – w sumie ponad 6,5 mln zł.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.