Tyski szpital tonie w długach

Pracownicy Szpitala Wojewódzkiego w Tychach nie dostali pensji. Brak też pieniędzy na leki i sprzęt jednorazowy, bo wszystkie zabrał komornik.
Tyski szpital tonie w długach

- Zgodnie z prawem, jeśli komornik zajmuje konto szpitala w NFZ-ecie, może z niego pobrać tylko 25 proc. transzy, którą placówka otrzymuje za leczenie. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy kontrakt się kończy - wtedy komornik może wziąć całą kwotę. - Tak właśnie stało się teraz. W grudniu wygasł trzyletni kontrakt szpitala z NFZ-etem. Cała transza za ten miesiąc trafiła więc w ręce komornika - mówi katowickiej "Gazecie Wyborczej" Jacek Kopocz, rzecznik śląskiego oddziału NFZ-etu.

Dług szpitala rośnie ponieważ poprzedni dyrektor Andrzej Drybański nie umiał dogadać się z pracownikami. Najpierw wypowiedział pensje lekarzom później okłócił się z chirurgami. Zwolnił ordynatora prof. Macieja Znanieckiego. W geście solidarności z nim odeszli inni lekarze. Zostało za mało chirurgów do pracy, więc oddział został zawieszony - informuje "GW"

Najbardziej na losach szpitala zaważył jednak konflikt z pielęgniarkami - donosi "GW". - Szpital jest im winien łącznie kilkanaście milionów złotych.

Więcej na ten temat czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

miejmy nadzieję, że ktoś wyciągnie do nich pomocną dłoń i wyciągnie nawet z największej przepaści. nie wszyscy mają takie szczęście, ale bywają tacy co Je mają.

Ojatwo, 2012-01-22 20:41:02 odpowiedz

Dziś zadłużenie przekracza 50mln zł. Przecież dług zaczynał się od pierwszego miliona, piątego, dwudziestego itd. Co robili wtedy właściciele szpitala i zarządcy? Nic. Brali jak zawsze kilkunastotysięczne pensje dla siebie i zasłaniali się ogłaszaniem różnych programów naprawczych. Główne przyczyny ...leżą w złej organizacji państwa, złym prawie i społecznej tolerancji korupcji i nieudolności. Nie może to dziwić jeśli do sejmu wybieramy różne "gwiazdy" i krzykaczy zamiast fachowców. Mamy zatem to, na co zasłużyliśmy. rozwiń

moćko stefan, 2012-01-21 20:15:50 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE