PARTNER PORTALU
  • BGK

Tyski szpital tonie w długach

  • PAP    21 stycznia 2012 - 14:38
Tyski szpital tonie w długach

Pracownicy Szpitala Wojewódzkiego w Tychach nie dostali pensji. Brak też pieniędzy na leki i sprzęt jednorazowy, bo wszystkie zabrał komornik.
- Zgodnie z prawem, jeśli komornik zajmuje konto szpitala w NFZ-ecie, może z niego pobrać tylko 25 proc. transzy, którą placówka otrzymuje za leczenie. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy kontrakt się kończy - wtedy komornik może wziąć całą kwotę. - Tak właśnie stało się teraz. W grudniu wygasł trzyletni kontrakt szpitala z NFZ-etem. Cała transza za ten miesiąc trafiła więc w ręce komornika - mówi katowickiej "Gazecie Wyborczej" Jacek Kopocz, rzecznik śląskiego oddziału NFZ-etu.

Dług szpitala rośnie ponieważ poprzedni dyrektor Andrzej Drybański nie umiał dogadać się z pracownikami. Najpierw wypowiedział pensje lekarzom później okłócił się z chirurgami. Zwolnił ordynatora prof. Macieja Znanieckiego. W geście solidarności z nim odeszli inni lekarze. Zostało za mało chirurgów do pracy, więc oddział został zawieszony - informuje "GW"

Najbardziej na losach szpitala zaważył jednak konflikt z pielęgniarkami - donosi "GW". - Szpital jest im winien łącznie kilkanaście milionów złotych.

Więcej na ten temat czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Ojatwo, 2012-01-22 20:41:02

    miejmy nadzieję, że ktoś wyciągnie do nich pomocną dłoń i wyciągnie nawet z największej przepaści. nie wszyscy mają takie szczęście, ale bywają tacy co Je mają.
  • moćko stefan, 2012-01-21 20:15:50

    Dziś zadłużenie przekracza 50mln zł. Przecież dług zaczynał się od pierwszego miliona, piątego, dwudziestego itd. Co robili wtedy właściciele szpitala i zarządcy? Nic. Brali jak zawsze kilkunastotysięczne pensje dla siebie i zasłaniali się ogłaszaniem różnych programów naprawczych. Główne przyczyny ...leżą w złej organizacji państwa, złym prawie i społecznej tolerancji korupcji i nieudolności. Nie może to dziwić jeśli do sejmu wybieramy różne "gwiazdy" i krzykaczy zamiast fachowców. Mamy zatem to, na co zasłużyliśmy.  rozwiń