PARTNER PORTALU
  • BGK

Tyski szpital uzyskał kontrakt z NFZ

  • PAP    23 maja 2012 - 19:35
Tyski szpital uzyskał kontrakt z NFZ

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Tychach uzyskał w środę kontrakty z NFZ na 11 oddziałów i izbę przyjęć, które ruszą z dniem 1 czerwca - poinformował Witold Trólka z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach.
W ramach rozstrzygniętego w środę postępowania w Śląskim Oddziale NFZ Wojewódzki Szpital Specjalistyczny, który został powołany w miejsce wygaszonego w sobotę Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 1 im. prof. Gasińskiego uzyskał kontrakty na leczenie szpitalne w oddziałach - dermatologia, otolaryngologia, kardiologia, okulistyka, ginekologia i położnictwo, neonatologia, geriatria, rekonstrukcja narządów ruchu.

Od początku czerwca szpital rozpocznie również leczenie pacjentów na oddziałach wewnętrznym, zakaźnym oraz intensywnej terapii. Ruszy także izba przyjęć.

Kontrakt z NFZ wynosi ok. 18,6 mln zł do końca roku.

Do negocjacji pozostały m.in. neurologia i chirurgia ogólna.

Zgodnie z uchwałą sejmiku województwa 19 maja był ostatnim dniem działalności Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 1 im. prof. Gasińskiego w dotychczasowej formule organizacyjno-prawnej. Leczenie szpitalne od 1 czerwca przejmie spółka Megrez, w której 100 proc. udziałów będzie należeć do woj. śląskiego, natomiast przychodnie pozostaną w strukturze SP ZOZ.

Do tego czasu zabezpieczeniem świadczeń szpitalnych zajmie się 12. szpitali w Pszczynie, Mikołowie, Katowicach, Mysłowicach, Jaworznie, Sosnowcu oraz szpital Miejski w Tychach.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.