PARTNER PORTALU
  • BGK

Tyski szpital zawiesza działalność na 12 dni

  • Rynek Zdrowia    4 maja 2012 - 10:46
Tyski szpital zawiesza działalność na 12 dni

Od 19 maja Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Tychach na około dwa tygodnie zawiesi działalność. Szpital będzie przekazany spółce. Informację o wyłączeniu szpitala z działalności na 12 dni podał Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.
W komunikacie biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego poinformowało, że hospitalizowani pacjenci, w zależności od stanu zdrowia, będą wypisywani lub przenoszeni do innych placówek.

Przez 12 dni, czyli pomiędzy datą zakończenia działalności oddziałów szpitalnych w jednostce wojewódzkiej a terminem rozstrzygnięcia konkursu NFZ, nad bezpieczeństwem mieszkańców Tychów i powiatu bieruńsko-lędzińskiego czuwać będą zespoły 12 karetek specjalistycznych, systemowych i dwie transportowe.

W sytuacjach wymagających natychmiastowej interwencji medycznej pacjenci będą transportowani do najbliższych placówek specjalistycznych i klinicznych, których w promieniu do 40 km od tyskiej lecznicy działa około dziesięciu.

Pacjenci, którzy będą szukać pomocy w zakresie chorób wewnętrznych i pediatrii, będą mogli też zgłaszać się do Szpitala Miejskiego w Tychach. Nieprzerwanie, zgodnie z dotychczasowym harmonogramem, usługi zdrowotne świadczyć będzie część ambulatoryjna szpitala wojewódzkiego oraz zakład rehabilitacji, czyli komórki organizacyjne, które działają nadal jako publiczne w ramach Wojewódzkiego Zakładu Opieki Zdrowotnej.

W marcu Sejmik Województwa Śląskiego zadecydował, że dalsze prowadzenie działalności szpitalnej w dotychczasowej formule w WSS nr 1 w Tychach, przy jego braku płynności finansowej (zobowiązania wynoszą ponad 68 mln zł) i zajęcia jego kont przez komornika, jest niemożliwe.

Cały artykuł czytaj tu 

Zobacz też: Szpital w Tychach wygasza działalność
 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Teofil, 2012-05-06 22:27:55

    Ciekawe na jak długo zawieszą działalność inne szpitale?