Uchwała ws. dzierżawy szpitala sprzeczna z prawem?

  • Rynek Zdrowia/Gazeta Współczesna
  • 13-06-2013
  • drukuj
Związkowcy ze szpitala w Augustowie twierdzą, że uchwała na mocy której ma być wydzierżawiony majątek placówki jest sprzeczna z prawem. Podnoszą, że SP ZOZ nie będzie mógł świadczyć statutowych działań, które przewidywała uchwała intencyjna w sprawie operatorskiej dzierżawy.
Uchwała ws. dzierżawy szpitala sprzeczna z prawem?

Radni przyjęli ten dokument we wrześniu ub.r. Postanowili wówczas, że zadłużony na kwotę blisko 20 mln zł szpital będzie wydzierżawiony zewnętrznemu podmiotowi. W marcu br. ustalili warunki przetargu, który kilka tygodni temu został rozstrzygnięty - informuje "Gazeta Współczesna".

Majątkiem szpitala ma przez najbliższe 25 lat zarządzać prywatna spółka z Sosnowca. Będzie ona świadczyła usługi medyczne, poza podstawową opieką zdrowotną. Ta pozostanie w gestii SP ZOZ, który ma zarządzać niewielką częścią budynku.

Związkowcy przypominają, że uchwała intencyjna zakłada, iż oddanie majątku w dzierżawę nie ograniczy możliwości realizacji zadań statutowych SP ZOZ. Ich zdaniem, placówka nie będzie jednak w stanie ich realizować, ponieważ pozbędzie się pomieszczeń i urządzeń.

O zaistniałej sytuacji poinformowane zostały NIK oraz resort zdrowia. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE