PARTNER PORTALU
 • BGK

Unia Europejska podniesie ceny leków w Polsce

 • PAP/JL    1 sierpnia 2016 - 07:07
Unia Europejska podniesie ceny leków w Polsce

Ceny leków w Polsce mogą wzrosnąć nawet o jedną trzecią. Fot. Pixabay.com

Europarlamentarzyści chcą, aby w Polsce leki kosztowały tyle co w Niemczech i Skandynawii.
Dostęp do nich powinien być równy we wszystkich państwach członkowskich. Oznacza to jednak dla nas podwyżki nawet o kilkaset procent – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Eksperci ostrzegają: realizacja tego planu byłaby najgorszym, co może spotkać przeciętnego Polaka ze strony UE.

Unijni politycy bronią swojego planu, twierdząc, że zrównanie cen leków we wszystkich państwach członkowskich doprowadzi do obniżek. Nie dodają jednak, że stanie się tak tylko tam, gdzie są one najdroższe – w Niemczech, we Francji czy w Szwecji.

W krajach, w których leki są relatywnie tanie, jak w Polsce, obywateli w aptekach czeka koszmar. Eksperci oceniają, że w optymistycznym wariancie ceny leków wzrosłyby o jedną trzecią, ale niewykluczony jest nawet dwukrotny wzrost.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (8)

 • w.potega@neostrada.pl, 2016-08-01 11:40:08

  Nie wierzę, że PE urawniłowkę cen postuluje.
 • glaertes1, 2016-08-01 11:11:03

  Aj waj jak my lubimy te żydowskie eurokołchozowe szmoncesy! Zrównać wszystkich - 1,72 dla mężczyzn, a resztę uciąć gilotyną i 1,64 dla kobiet i fgilotynqa, a co będą głowy podnosić! Likwidacja Polaków w tłoku! Odpowiedzią rządu - wystąpienie z Eurokołchozu
 • Jan 1, 2016-08-01 10:37:52

  Jaq nie rozśmieszaj mnie. W innych krajach to kto robi te badania - rządy, czy firmy farmaceutyczne w celu zwiększenia i tak kolosalnych zysków. Największe wydatki tych firm to nie badania, a kwoty wydawane na korumpowanie lekarzy, farmaceutów i instytucji dopuszczających leki w danym kraju.