PARTNER PORTALU
  • BGK

Unowocześniło się centrum onkologii

  • JL    27 września 2010 - 09:35
Unowocześniło się centrum onkologii

Wraz z wyposażeniem Pracowni Diagnostyki Obrazowej w nowoczesną aparaturę medyczną zakończyła się rozbudowa Wojewódzkiego Centrum Onkologii w Gdańsku.
Na I piętrze (372,25 mkw.) znajdzie miejsce Pracowania Diagnostyki Obrazowej wraz z wyposażeniem, tj. tomokomputer, rezonans magnetyczny, aparat RTG, mammograf cyfrowy, USG oraz Pracowania Endoskopowa wraz ze specjalistycznym sprzętem: wideogastroskopią i wideokolonoskopią.

Na II piętrze (311,39 mkw.) pomieści się siedem gabinetów lekarskich i sala spotkań. Ponadto gabinety lekarskie i diagnostyczne zostają wyposażone w zestawy komputerowe.

– Oddanie do użytku nowoczesnego Centrum Onkologii to wygoda pacjentów, którzy będą leczeni w warunkach spełniających wszelkie standardy, jak również dla lekarzy, którzy od dziś mają do dyspozycji bardzo nowoczesny sprzęt – uważa marszałek woj. pomorskiego Mieczysław Struk.

Inwestycja, której celem jest rozwój specjalistycznych usług medycznych w zakresie diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych, przyczyni się do wzmocnienia Centrum jako regionalnego publicznego ośrodka działającego w zakresie opieki onkologicznej. W wyniku realizacji projektu zostaną rozszerzone badania diagnostyczne i profilaktyczne dla pacjentów z całego regionu.

Całkowity koszt realizacji projektu wyniósł ponad 12 mln zł, z czego ponad 9 mln zł (75 proc.) zostało dofinansowane z Unii Europejskiej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.