PARTNER PORTALU
  • BGK

Urząd Miasta ma własny defibrylator

  • AT    4 grudnia 2013 - 12:06
Urząd Miasta ma własny defibrylator

W Urzędzie Miasta Mysłowice dokonano uroczystego przekazania urządzenia Heart Start HS - 1 - defibrylatora ratującego ludzkie życie.
- Jest to bardzo cenny dar, który zapoczątkowuje cały wdrażany przez nas program związany z bezpieczeństwem mieszkańców odwiedzających Urząd Miasta - podkreślił Edward Lasok, prezydent miasta Mysłowice.

Urząd Miasta środki na zakup defibrylatora pozyskał od ubezpieczyciela (PZU) z puli środków przeznaczonych na działalność prewencyjną. Urządzenie warte 6,5 tys zł zamontowane zostało w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Miasta, a z jego obsługi przeszkolono 12 pracowników magistratu.

Wyznaczeni pracownicy podlegać będą okresowym szkoleniom, w roku 2014 w cyklu miesięcznym, a w latach następnych w cyklu 6 - miesięcznym.

- Osoby, z którymi współpracujemy, czyli prezydent i zastępcy to osoby, które mają te projekty bardzo dobrze przemyślane. To są też rzeczy, które trafią i do pracowników i do mieszkańców - mówiła Agnieszka Żebrowska-Dziurdzik, dyrektor d/s klienta korporacyjnego PZU.

Łącznie PZU na wniosek Urzędu Miasta przekazało 10 tys. zł. Za pozyskaną kwotę zakupiono defibrylator oraz wyburzono ściankę działową w Biurze Obsługi Mieszkańca oraz zamontowano okna celem oświetlenia stanowiska pracy światłem dziennym i zapewnienia prawidłowej wentylacji. Ponadto w części parterowej i piwnicznej Urzędu Miasta wykonano oznakowanie ciągów komunikacyjnych pod kątem osób niepełnosprawnych/niedowidzących.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.