PARTNER PORTALU
  • BGK

Urząd wzywa do zgłaszania skarg na szpital

  • Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia    30 stycznia 2014 - 20:23
Urząd wzywa do zgłaszania skarg na szpital

Wielkopolski Urząd Marszałkowski, któremu podlega Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu wzywa wszystkich, którzy zostali źle potraktowani w placówce do zgłaszania oficjalnych skarg.
To efekt szumu wokół szpitala, który rozpętał się po śmierci trzyletniego chłopca. Dziecko zostało odesłane do lekarza rodzinnego i zmarło w domu.
 
W ubiegłym tygodniu zmarł trzyletni Mateusz. Rodzice dziecka szukali pomocy w szpitalu, ale zostali odesłani do lekarza rodzinnego. Chłopczyk zmarł w domu. Sprawą zajęła się prokuratura, a szpital znalazł się w centrum krytyki.

Urząd marszałkowski, któremu podlega SZOZ nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu, poprosił wszystkich rodziców, którzy w ostatnim czasie zostali odesłani ze szpitala lub wobec których personel zachował się niestosownie, o zgłaszanie tych przypadków.

Więcej: www.gazeta.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • maja, 2014-02-02 00:06:15

    Piszcie do nas " na Berdyczów".Po co pisać /papier jest wprawdzie cierpliwy/ jak wiadomo że pacjent w POlsce nie ma żadnych praw,a jeśli ma to i tak ich nie wyegzekwuje.