PARTNER PORTALU
  • BGK

Uzdrowisko Nałęczów w Konstancinie?

  • www.Konstancin24.eu    27 października 2011 - 09:56
Uzdrowisko Nałęczów w Konstancinie?

Ministerstwo Skarbu Państwa podjęło decyzję o udzieleniu Nałęczowskiemu Towarzystwu Inwestycyjnemu SA wyłączności na negocjacje w sprawie zakupu Uzdrowiska Konstancin-Zdrój.
Rozmowy mają zakończyć się do 18 listopada. W sierpniu Ministerstwo Skarbu Państwa spośród dziewięciu potencjalnych inwestorów zainteresowanych zakupem konstancińskiego uzdrowiska wybrało trzech, którzy zostali dopuszczeni do kolejnego etapu prywatyzacji spółki.

Czytaj też: Uzdrowisko Konstancin – minister wyjaśnia

Ministerstwo, po analizie wiążących propozycji warunków umowy zakupu, otrzymanych od wszystkich potencjalnych kontrahentów, podjęło decyzję o udzieleniu wyłączności negocjacyjnej spółce Nałęczowskie Towarzystwo Inwestycyjne SA z siedzibą w Nałęczowie. Zostały odrzucone dwie inne propozycje złożone przez Fundację Polsat oraz spółkę Ordynat.

Negocjacje na temat zakupu konstancińskiej spółki, ceny za pakiet udziałów i szczegółowych warunków umowy, uwzględniającej m.in. pakiet socjalny dla pracowników oraz przyszłe nakłady inwestycyjne mają trwać do 18 listopada.

Nałęczowskie Towarzystwo Inwestycyjne prowadzi sprywatyzowane w 2001 roku uzdrowisko w Nałęczowie. W ciągu kilku lat nowy właściciel zainwestował w uzdrowisko kilkadziesiąt milionów złotych. Nie tylko utrzymał dotychczasową działalność rehabilitacyjno-leczniczą w oparciu o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, lecz także zmodernizował istniejące obiekty i zbudował nowe. W Nałęczowie powstało nowoczesne SPA i specjalistyczne ośrodki medyczne, leczące chorych i zapewniające kuracjuszom opiekę sanatoryjną.

Nałęczowskie Towarzystwo Inwestycyjne stara się także o zakup spółki Uzdrowisko Iwonicz SA na Podkarpaciu oraz uzdrowiska w Kamieniu Pomorskim (województwo zachodniopomorskie). Jeśli towarzystwu udałoby się zrealizować zamierzenia, stałoby się właścicielem aż czterech uzdrowisk w tym również konstancińskiego.

Wydaje się wiec, że jest to pewny kontrahent nastawiony na działalność leczniczą, który zagwarantowałby rozwój bazy leczniczej.

Z przedstawicielami Nałęczowskiego Towarzystwa Inwestycyjnego spotkały się konstancińskie władze samorządowe, które poznały wstępną wizję działalności potencjalnego, nowego właściciela uzdrowiska. Wstępne plany zakładałyby nie tylko utrzymanie dotychczasowych, sztandarowych obiektów jak szpital neurologiczny przy ul. Sue Ryder i szpital kardiologiczny przy ul. Gąsiorowskiego, lecz także przebudowę sanatorium „Przy Źródle” i „Białego Domu”.

Konstancińskie uzdrowisko prawdopodobnie poszerzyłoby również swoją ofertę o nowoczesne SPA, podobne do tego, które działa w Nałęczowie.

Jeszcze w tym roku prawdopodobnie okaże się czy towarzystwu uda się zrealizować zamierzenia. Wszystko zależy od przebiegu negocjacji z Ministerstwem Skarbu Państwa, które jest właścicielem spółki. Protestujący przeciwko prywatyzacji mieszkańcy Konstancina-Jeziorny najbardziej obawiają się powolnej wyprzedaży gruntów w centrum miasta, zabudowy najpiękniejszych, niezwykle cennych terenów i w konsekwencji likwidacji jedynego uzdrowiska na Mazowszu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • NIEBO, 2011-10-27 12:17:27

    Ciekawe kto teraz zawalił ? Nie słuchają jak się mówi,to pewne...