PARTNER PORTALU
  • BGK

VAT dobije szpitale

  • Przegląd prasy/PAP/Gazeta Wyborcza    15 marca 2013 - 06:43
VAT dobije szpitale

Komisja Europejska domaga się od Polski podwyżki VAT-u na produkty medyczne z 8 do 23 proc. Zdrożeje aparatura i każdy jednorazowy drobiazg.
W efekcie szpitale przyjmą mniej chorych - donosi „Gazeta Wyborcza".

Katastrofa - mówią dyrektorzy szpitali pytani o podwyżkę. Przewidują, że w związku z nią NFZ nie podniesie wszystkim kontraktów. Dostaniemy tyle samo co teraz, ale będziemy leczyć mniej pacjentów - oceniają.

Resort finansów podaje, że trwa analiza argumentów KE. Obrony 8-proc. stawki chce za to Ministerstwo Zdrowia. Należy ją utrzymać tak długo, jak to możliwe i dla możliwie szerokiej grupy wyrobów - mówi rzecznik MZ Krzysztof Bąk.

Czytaj też: Komu VAT nie w smak?

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Chełmianin N, 2013-03-15 10:41:50

    Wybrany zachodni brat,a może swat, organizuje nam gospodarkę od paru lat. W rodzinie ma być powszechna zgoda, VAT podwyższyć,bo taka była ugoda. Rodzinę unijną należy starannie uleczyć, a wytyczna diagnoza ma to ubezpieczyć. Zastrzyki finansowe znacznie wzbogaciły, a teraz członku rodziny,bąd...ź dla nas miły! Szarego człowieka w Polsce bieda otula, a bogaty ceny winduje i Polaków prostuje! OJ niedobry"SWAT",a ten WAT to chyba"KAT"?  rozwiń