PARTNER PORTALU
  • BGK

W Bolesławcu powstanie Dom Seniora

  • GK/um.boleslawiec.pl    2 września 2011 - 14:12
W Bolesławcu powstanie Dom Seniora

W styczniu przyszłego roku rozpocznie działalność Dom Dziennego Pobytu w Bolesławcu, potocznie zwany Domem Seniora.
– Środowiska seniorów od lat zgłaszały potrzebę stworzenia miejsca całodobowej opieki dla ludzi starszych. Dlatego podjęliśmy decyzję o wybudowaniu domu, w którym ludzie potrzebujący opieki będą mogli godnie spędzić czas – informuje prezydent Bolesławca Piotr Roman (zabierz głos/oceń prezydenta).

Aktualnie trwają ostatnie prace wykończeniowe, następnie obiekt będzie wyposażony w sprzęt niezbędny do zamieszkania i funkcjonowania.

Dom Pomocy Społecznej leży w spokojnej dzielnicy, nieopodal centrum miasta. Obiekt przewidziany jest dla ok. 50 mieszkańców. Budynek ma trzy kondygnacje. Na parterze zlokalizowano pomieszczenia służące do obsługi osób mieszkających w domu pomocy.

Na tym poziomie znajduje się stołówka, kuchnia i zaplecze kuchenne, pomieszczenia służące do rehabilitacji, kaplica z zakrystią, biura dla pracowników, toalety ogólnodostępne. Na parterze zaplanowano również pokój zabiegowy oraz czteroosobowy pokój stałej opieki, który graniczy z dyżurką pielęgniarki.

Na piętrze i poddaszu ulokowano jeno i dwuosobowe pokoje mieszkalne z łazienkami. Na obu kondygnacjach zaprojektowano pokoje dzienne oraz pomieszczenia magazynowe i porządkowe.

W obiekcie znajdują się dwie klatki schodowe oraz winda. W piwnicy umieszczono m.in. węzeł cieplny, garaż, pralnię, suszarnię.

Na posesji budynku wybudowano parking. Dom Pomocy Społecznej wyposażony będzie w sieć telefoniczną, Internet, TV. Na obiekcie zamontowano kolektory próżniowe.

Konieczność utworzenia domu pomocy społecznej w Bolesławcu nie budzi wątpliwości, albowiem w blisko czterdziestotysięcznym mieście brak jest instytucji tego rodzaju, ponadto przemawiają za tym wskaźniki demograficzne oraz rzeczywiste potrzeby mieszkańców Bolesławca. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: