PARTNER PORTALU
  • BGK

W Bolesławcu powstanie Dom Seniora

  • GK/um.boleslawiec.pl    2 września 2011 - 14:12
W Bolesławcu powstanie Dom Seniora

W styczniu przyszłego roku rozpocznie działalność Dom Dziennego Pobytu w Bolesławcu, potocznie zwany Domem Seniora.
– Środowiska seniorów od lat zgłaszały potrzebę stworzenia miejsca całodobowej opieki dla ludzi starszych. Dlatego podjęliśmy decyzję o wybudowaniu domu, w którym ludzie potrzebujący opieki będą mogli godnie spędzić czas – informuje prezydent Bolesławca Piotr Roman (zabierz głos/oceń prezydenta).

Aktualnie trwają ostatnie prace wykończeniowe, następnie obiekt będzie wyposażony w sprzęt niezbędny do zamieszkania i funkcjonowania.

Dom Pomocy Społecznej leży w spokojnej dzielnicy, nieopodal centrum miasta. Obiekt przewidziany jest dla ok. 50 mieszkańców. Budynek ma trzy kondygnacje. Na parterze zlokalizowano pomieszczenia służące do obsługi osób mieszkających w domu pomocy.

Na tym poziomie znajduje się stołówka, kuchnia i zaplecze kuchenne, pomieszczenia służące do rehabilitacji, kaplica z zakrystią, biura dla pracowników, toalety ogólnodostępne. Na parterze zaplanowano również pokój zabiegowy oraz czteroosobowy pokój stałej opieki, który graniczy z dyżurką pielęgniarki.

Na piętrze i poddaszu ulokowano jeno i dwuosobowe pokoje mieszkalne z łazienkami. Na obu kondygnacjach zaprojektowano pokoje dzienne oraz pomieszczenia magazynowe i porządkowe.

W obiekcie znajdują się dwie klatki schodowe oraz winda. W piwnicy umieszczono m.in. węzeł cieplny, garaż, pralnię, suszarnię.

Na posesji budynku wybudowano parking. Dom Pomocy Społecznej wyposażony będzie w sieć telefoniczną, Internet, TV. Na obiekcie zamontowano kolektory próżniowe.

Konieczność utworzenia domu pomocy społecznej w Bolesławcu nie budzi wątpliwości, albowiem w blisko czterdziestotysięcznym mieście brak jest instytucji tego rodzaju, ponadto przemawiają za tym wskaźniki demograficzne oraz rzeczywiste potrzeby mieszkańców Bolesławca. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.