PARTNER PORTALU
  • BGK

W budżecie Krakowa dotacje dla ZOL-u

  • Rynek Seniora    26 czerwca 2015 - 12:24

Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ oraz Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Krakowie otrzymają łącznie 60 tys. zł dotacji na zakup sprzętu medycznego.
Uchwałę o udzieleniu dotacji radni miejscy przyjęli na sesji, która odbyła się 24 czerwca. Została ona została poprzedzona uchwałami Rady Dzielnicy XII i XVIII o przyznaniu środków na sprzęt medyczny dla szpitala i ZOL-u.

W przypadku Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego przyznana dotacja (40 tys. zł) zostanie przeznaczona  zakup łóżek szpitalnych, wózków siedzących i podnośnika dla osób niepełnosprawnych. Środki przyznane Zakładowi Opiekuńczo-Leczniczemu (20 tys. zł) zostaną wydane na zakup podnośnika elektrycznego z wagą medyczną.

Jak informuje krakowski magistrat, do chwili obecnej z budżetu miasta Krakowa na 2015 r. miejskim podmiotom leczniczym zostały udzielone dotacje do wysokości 17,6 mln zł, w tym m.in.:

- dla Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Krakowie kwota 500 tys. zł z przeznaczeniem na opracowanie Programów Funkcjonalno-Użytkowych i dokumentacji projektowych na potrzeby budowy pawilonu nr 5 i przebudowy pawilonu nr 3. Ponadto, od 2014 r. Zakład realizuje projekt pn. „Przebudowa Pawilonu Nr 4 Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Krakowie oraz wdrożenie programu edukacyjnego w zakresie opieki długoterminowej”, współfinansowany ze środków MF EOG i NMF 2009-2014, którego wartość w części inwestycyjnej w roku 2015 r. wynosi 4,2 mln zł.  

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Pacjent , 2015-06-27 16:06:24

    Zabrakło na wyjazdy elity szpitala to muszą być dotacje