PARTNER PORTALU
  • BGK

W bydgoskim szpitalu działa nowy oddział chirurgii dziecięcej

  • bad    7 stycznia 2015 - 12:41
W bydgoskim szpitalu działa nowy oddział chirurgii dziecięcej

Fot. Tymon Markowski

Trzyosobowe sale, każda z łazienką, wysokiej klasy sprzęt medyczny, świetlica dla dzieci, możliwość nocowania dla rodziców – tak wygląda dochodzenie do zdrowia małych pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy po zakończeniu rozbudowy lecznicy. W nowo powstałym kompleksie od kilku tygodni działa nowy oddział chirurgii dziecięcej.
Chirurgia zajmuje pomieszczenia na czwartym piętrze nowego pięciopiętrowego głównego budynku. Ma 34 łóżka i wydzieloną siedmiołóżkową część przeznaczoną do leczenia oparzeń, a w niej trzy wysokospecjalistyczne stanowiska z odkażającym powietrze nawiewem laminarnym. Są sale dla niemowląt oraz przystosowane dla małych i większych dzieci, wszystkie kolorowe, odpowiadające dziecięcej estetyce, dające najmłodszym poczucie bezpieczeństwa. Działają cztery sale operacyjne, dwie do dyspozycji laryngologów, na dwóch operują chirurdzy.

- Po zakończeniu wyposażania placówka będzie jedną z najnowocześniejszych i jednocześnie najpiękniejszych i najbardziej przyjaznych pacjentom i ich rodzinom w kraju. Myślę zresztą, że w wielu wymiarach już taka jest – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Czytaj też: Kujawsko-Pomorskie szpitale będą współpracować on-line

Rodzice mogą tu towarzyszyć pociechom także w nocy, nocując na razie na rozkładanych fotelach na salach chorych. W ciągu trzech miesięcy placówka powinna uruchomić umieszczoną na piątym piętrze salę docelowo do tego właśnie przeznaczoną.

Od początku grudnia działają też związane z oddziałem chirurgii poradnie chirurgiczna i urologii dziecięcej, wkrótce zostaną uruchomione także poradnie endoskopowa, badań urodynamicznych i badań elektromanometrycznych.

Czytaj też: Kolejne szpitale otrzymają wsparcie z RPO

Przeprowadzona przez samorządową wojewódzką spółkę Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne rozbudowa i modernizacja lecznicy, jedna z największych tego typu inwestycji w kraju, kosztowała 160 milionów złotych. Obejmowała powstanie głównego budynku i dwóch z nim związanych oraz gruntowną modernizację budynku administracji i archiwum szpitala.

Jej efektem są nie tylko lepsze warunki leczenia, dochodzenia do zdrowia i pracy szpitalnego personelu, ale też poszerzenie oferty leczniczej właśnie o chirurgię dziecięcą na najwyższym poziomie, z chirurgicznym leczeniem między innymi chorób okresu noworodkowego i schorzeń onkologicznych oraz chirurgią plastyczną.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.