W centrum Łodzi przybędzie ponad 1700 drzew

W ramach rewitalizacji obszarowej w pierwszych 8 kwartałach śródmieścia zostanie nasadzonych ponad 1700 drzew, często na terenie, gdzie w ogóle nie było żadnej zieleni.
W centrum Łodzi przybędzie ponad 1700 drzew
Jak poinformowała Justyna Krakowiak z Zarządu Inwestycji Miejskich, sadzone będą drzewa duże, powyżej 3 metrów, m.in. klony, miłorzęby, platany, dęby, kasztanowce, wiśnie i jabłonie (fot. uml.lodz.pl)

- Drzewa i krzewy pojawią się na ulicy Legionów, Wschodniej, Ogrodowej, Rewolucji 1905 roku czy na pl. Wolności. Dzięki pozyskaniu nowych technologii i współpracy ze specjalistami z SGGW, zieleni będzie więcej niż pierwotnie planowano, ponad 1000 drzew w ulicach i ponad 500 w pasażach skwerach i podwórkach - podkreślił dyrektor Biura Prezydenta UMŁ Tomasz Piotrowski.

- Chodzi o uatrakcyjnienie przestrzeni miejskiej, która ma być przyjazna dla mieszkańców oraz turystów odwiedzających Łódź - dodał.

Jak poinformowała Justyna Krakowiak z Zarządu Inwestycji Miejskich, sadzone będą drzewa duże, powyżej 3 metrów, m.in. klony, miłorzęby, platany, dęby, kasztanowce, wiśnie i jabłonie, a także niskie krzewy. Nasadzenia będą realizowane sukcesywnie wraz z rozstrzygnięciami przetargów na rewitalizację poszczególnych kwartałów

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

jedni drzewa sadzą, drudzy - jak Łódzka Sp-nia Mieszkaniowa w osiedlu Wierzbowa - wycinają...

kawka, 2017-03-09 23:12:59 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE