PARTNER PORTALU
  • BGK

W Centrum Onkologii w Bydgoszczy wdrożono plan oszczędnościowy

  • RynekZdrowia.pl    30 maja 2016 - 20:53
W Centrum Onkologii w Bydgoszczy wdrożono plan oszczędnościowy
Obniżka kosztów jest potrzebna - jak argumentuje dyrekcja - żeby można było zbilansować wydatki z kosztami. (fot.wikipedia.org/Darpaw)

W Centrum Onkologii w Bydgoszczy lekarze będą zarabiać mniej. Wszystko z powodu planu oszczędnościowego, który wdrożyła dyrekcja.
Szpital miesięcznie musi zaoszczędzić 2 miliony zł, dlatego lekarzom zaproponowano obniżenie pensji o 10 proc., a koordynatorom dodatkowo zrzeczenie się 1 tys. zł miesięcznie na rzecz szpitala.

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", propozycja zrezygnowania z części wynagrodzenia dotyczy 297 osób zatrudnionych na umowach cywilnoprawnych i kontraktach. Najlepiej zarabiający lekarze, technicy radioterapii, fizycy medyczni i technicy rentgenowscy mają zrezygnować z 10 procentowej prowizji.

Ubiegły rok placówka zakończyła zyskiem, który przeznaczono na bieżące sprawy, m.in. inwestycje, remont, nagrody dyrektora. Natomiast wyceny badania PET-CT, zapłaty za osoby po radioterapii, zapłaty za procedury do brachyterapii będą mniejsze niż w 2014 r.

Obniżka kosztów jest potrzebna - jak argumentuje dyrekcja - żeby można było zbilansować wydatki z kosztami.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Gosciu, 2017-02-17 18:33:06

    PO szuka oszczednosci żeby pokazać się przed PiS em jakie dobre mają wyniki w ośrodku
  • oliwa, 2016-06-02 23:18:53

    PIS szuka na 500+i tnie z NFZ czyli gorszy dostęp do leczenia nowymi technologiami .Cofamy się do średniowiecza.