PARTNER PORTALU
  • BGK

W Częstochowie modernizują pediatrię bez zamykania oddziału

  • Rynek Zdrowia/Gazeta Wyborcza    16 lipca 2014 - 09:15

Rozpoczyna się remont oddziału dziecięcego w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Częstochowie. Ma być bardziej przestronny, wszystkie sale chorych mają mieć bezpośredni dostęp do łazienek. Prace będą tak zorganizowane, by nie zamykać oddziału.
Jak tłumaczy w "Gazecie Wyborczej" Wojciech Konieczny, dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie, pediatria zajmuje dwie kondygnacje, co pozwala tak zorganizować pracę, by remont odbywał się etapami: najpierw na jednym poziomie (wtedy chore dzieci zgromadzi się na drugim), a później będzie wymiana.

Całkowite wyłączenie, a przynajmniej znaczne ograniczenia przyjęć przewidywane jest tylko na pododdziale biegunkowym, bo w trakcie remontu nie da się tam utrzymać reżimu sanitarnego.

Remont rozpoczął się we wtorek (15 lipca). Dlatego teraz, że latem pediatrie zwykle mają mniej pacjentów. Poza tym 1 lipca wrócił do pracy szpital w powiatowy w pobliskiej Blachowni, w którym też jest oddział dziecięcy; w razie czego może przejąć część chorych.

Koniec prac przewidywany jest na koniec września, choć dyrektor nie wyklucza, że finisz może się przesunąć na połowę października. Budżet inwestycji sięga nieco ponad 1,5 mln zł. To dotacja z kasy miasta, przyznana przez radnych jeszcze w 2013 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.