PARTNER PORTALU
  • BGK

W Kętrzynie spór miasta i powiatu o szpital

  • RynekZdrowia.pl    7 września 2016 - 18:08
W Kętrzynie spór miasta i powiatu o szpital
Szpital w Kętrzynie (fot.ketrzyn.pl)

Władze Kętrzyna oceniają, że powiat kętrzyński nie radzi sobie z prowadzeniem Szpitala Powiatowego w ich mieście i chcą przejąć lecznicę.
Przypominają, że w ub.r. przez kilka miesięcy zamknięty był w placówce oddział chorób wewnętrznych, a od ponad roku władze powiatu kilka razy zmieniały dyrektora - informuje Radio Olsztyn.

Burmistrz Kętrzyna przekonuje, że miasto ma pieniądze na prowadzenie szpitala. Nie ukrywa też, że chciałby, aby lecznica weszła we współpracę z dużą jednostką, np. Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym w Olsztynie.

Powiat kętrzyński nie zamierza jednak oddawać placówki. Jej zobowiązania finansowe wynoszą ponad 8,5 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • giertychowicz, 2016-09-09 15:22:08

    I DOBRZE ,W TO MI GRAJ ! Polsh wariaci maja umierać ,wszyscy ,na gówno leczyć takich POpaprańców ,PISowczyków i innych gadów ,wyrżnąć watache POILISH ZAKAŁY
  • Henryk Gryko, 2016-09-08 07:13:45

    Jak nie mogą się dogadać, to rozpędzić na cztery wiatry władze miasta i władze powiatu. Jak by nie mogli się dogadać w sprawie przepustu na łączeniu drogi powiatowej i gminnej to piorun z nimi - ale zdrowie jest zbyt poważną sprawą, by niepoważni ludzie się tym zajmowali. Ma miasto pieniądze to niec...h da nawet jutro. Starosta jak wie, że miasto lepiej będzie prowadziło i finansowało szpital i nie chce go przekazać, to działa na szkodę mieszkańców. Szpital widać chory, a władze jeszcze bardziej.  rozwiń