W których województwach najbardziej dba się o seniorów?

  • PAP/Puls Biznesu
  • 27-01-2014
  • drukuj
Opolskie, Śląskie i Podkarpackie najwięcej wydają na opiekę długoterminową.
W których województwach najbardziej dba się o seniorów?
W jakim regionie najlepiej się zestarzeć? Z danych Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ) i raportu PwC na temat sprawności polskiej ochrony zdrowia wynika, że w województwie opolskim, gdzie na opiekę długoterminową emerytów powyżej 75. roku życia NFZ wydaje się najwięcej w Polsce - rocznie 621 zł na osobę - informuje "Puls Biznesu".

Na niskie nakłady nie mogą też narzekać seniorzy z regionu śląskiego i podkarpackiego, gdzie ta kwota jest zaledwie o 2 zł mniejszą. Ranking PwC pokazuje duże dysproporcje między poszczególnymi regionami kraju. W województwie łódzkim i podlaskim wydaje się na opiekę dwa razy mniej niż u liderów zestawienia.

Eksperci zwracają uwagę, że Polska jest obecnie najszybciej starzejącym się krajem w Europie, a ciągle nie ma strategii dla polityki senioralnej. Minister pracy i polityki społecznej ma ją ogłosić pod koniec stycznia 2014 r., podczas Kongresu Zdrowego Starzenia.

"Taka strategia jest bardzo potrzebna. Podejmowane dzisiaj działania są nieskoordynowane" - mówi Robert Mołdach, ekspert specjalizujący się w branży medycznej.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

a może łódzki pks wzorem innych wprowadził dla seniorów na swoich liniach.Jeżdżę dośc często po kraju i tylko na łódzkich liniach nie ma takich zniżek

jerzy, 2014-01-27 10:42:31 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE