PARTNER PORTALU
  • BGK

W Łodzi ruszyła modernizacja kardiologii w szpitalu im. Kopernika

  • PAP/MIW    8 kwietnia 2018 - 18:12
W Łodzi ruszyła modernizacja kardiologii w szpitalu im. Kopernika
Remont kardiologii w szpitalu im. Kopernika to część większego zadania, obejmującego modernizację jeszcze trzech oddziałów tej placówki (fot. www.lodzkie.pl)

Prawie 4 mln zł kosztować będzie rozpoczęta właśnie modernizacja oddziału kardiologicznego w szpitalu im. Kopernika w Łodzi. Długo oczekiwana inwestycja, która zakończy się za pięć miesięcy, poprawi jakość leczenia osób z chorobami serca.
  • Samorząd województwa zainwestował w modernizację kardiologii w szpitalu im. Kopernika w Łodzi prawie 4 mln zł.
  • Modernizacja jest niezbędna, ponieważ oddział przyjmuje pacjentów z dzielnic zamieszkałych przez 250 tys. osób. 
  • Wielospecjalistyczne Centrum im. Kopernika jest największym szpitalem w regionie. Znajduje się w nim Centrum Urazowe, do którego trafiają osoby po obrażeniach i wypadkach komunikacyjnych, a także jedyny w województwie łódzkim kompleksowy Regionalny Ośrodek Onkologiczny.

- W ramach inwestycji szpital i oddział kardiologii powiększy swoją bazę o 9 łóżek, ale również poprawi jakość udzielanych usług - zamiast jednej dużej, sali intensywnego nadzoru kardiologicznego powstanie pięć 2-3 osobowych pokoi, zatem komfort leczenia będzie większy. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu - poinformował dyrektor Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. Kopernika Wojciech Szrajber.

Samorząd województwa zainwestował w modernizację kardiologii prawie 4 mln zł, z czego ponad 1 mln zł będzie kosztować wyposażenie, czyli m.in. aparaty EKG, kardiomonitory oraz stymulatory zewnętrzne serca. Za pięć miesięcy pacjenci będą mieli do dyspozycji 25 łóżek w 2-3 osobowych pokojach; każdy zostanie wyposażony będzie w łazienkę z ubikacją.

Jak zaznaczył kierownik oddziału kardiologicznego dr Grzegorz Piotrowski, modernizacja jest niezbędna, ponieważ oddział przyjmuje pacjentów z całej dzielnicy Górna oraz podłódzkich Pabianic.

- To ponad 250 tys. osób, a do tej pory mieliśmy tylko 20 łóżek. Warunki były bardzo ciężkie - zwłaszcza dla pacjentów, ale też i dla personelu. Teraz powierzchnia oddziału się powiększy i pod względem warunków hospitalizacji zbliżymy się do XXI wieku. Oddział zostanie doposażony w sprzęt, który przyspieszy diagnostykę i terapię" - dodał.

Wielospecjalistyczne Centrum im. Kopernika jest największym szpitalem w regionie. Znajduje się w nim Centrum Urazowe, do którego trafiają osoby po obrażeniach i wypadkach komunikacyjnych, a także jedyny w województwie łódzkim kompleksowy Regionalny Ośrodek Onkologiczny. Według Piotrowskiego, u pacjentów urazowych i onkologicznych bardzo często występują także zaburzenia kardiologiczne.

- Cztery lata temu 9 proc. naszych pacjentów to były osoby chore na serce i nowotwór, w 2017 r. stanowili oni już 15 proc. Można więc powiedzieć, że specjalizujemy się w dziedzinie kardioonkologii. Remont poprawi jakość leczenia tych bardzo chorych i bardzo potrzebujących pacjentów - zaznaczył Piotrowski.

Modernizacja oddziału kardiologicznego w szpitalu im. Kopernika to kolejne przedsięwzięcie realizowane przez spółkę Inwestycje Medyczne Łódzkiego, powołaną samorząd woj. łódzkiego.

- Poprzez spółkę uruchomimy prawie 400 mln zł na modernizacje, inwestycje i wyposażenie placówek medycznych w regionie. Spółka zaangażowała w ciągu ostatnich dwóch lat 70 mln zł w sprzęt i wyposażenie wojewódzkich szpitali. Obecnie rozpoczyna kolejne inwestycje - w Zgierzu trwa modernizacja ginekologii, w Skierniewicach centralnej sterylizatorni, w łódzkim szpitalu im. Pirogowa ruszyła budowa bloku operacyjnego - podał marszałek woj. łódzkiego Witold Stępień.

Marszałek podkreślił, że rozpoczęty właśnie remont kardiologii w szpitalu im. Kopernika to część większego zadania, obejmującego modernizację jeszcze trzech oddziałów tej placówki - neurologii, oddziału udarowego i wewnętrznego, na których remont i wyposażenie w sumie przeznaczone zostanie 16 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.