W maju zakończy się informatyzacja żywieckiego szpitala

Asseco wygrało przetarg ogłoszony przez ZZOZ w Żywcu na zakup licencji i wdrożenie Zintegrowanego Systemu Informatycznego Zarządzania Szpitalem.
W maju zakończy się informatyzacja żywieckiego szpitala
fot. Rynek Zdrowia

Wartość projektu to ponad 2,3 mln zł brutto.

System umożliwi pacjentom i pracownikom placówki dostęp do elektronicznej dokumentacji medycznej. Dodatkowo Asseco zapewni odpowiedni sprzęt, m.in. serwery i macierze. Realizacja projektu pozwoli na informatyzację placówki i podniesie standard obsługi pacjentów.

Szpital będzie mógł korzystać z aplikacji, które usprawnią ruch chorych oraz pracę m.in. przychodni, apteki szpitalnej, oddziału zakaźnego oraz bloku operacyjnego. Ponadto system AMMS umożliwia pełną integrację modułów wykorzystywanych w części medycznej lecznicy z modułami części administracyjnej. W szpitalu zostanie również uruchomione narzędzie klasy Business Intelligence, które będzie wspierało jego zarządzanie.

Zakończenie wdrożenia informatycznego projektu planowane jest na koniec maja 2015 r. - informuje firma Asseco i dodaje, że Szpital w Żywcu to 86 śląska placówka korzystająca z jej systemu informatycznego. W całej Polsce z rozwiązań oferowanych przez rzeszowską spółkę korzysta ponad 450 szpitali.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE