PARTNER PORTALU
  • BGK

W Nowym Sączu otwarto ośrodek onkologiczny

  • PAP    21 października 2012 - 10:52
W Nowym Sączu otwarto ośrodek onkologiczny

Zbudowany od podstaw Ośrodek Onkologiczny został uroczyście otwarty przy Szpitalu Specjalistycznym im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu (Małopolskie). Obiekt na 120 łóżek zapewni pełną opiekę onkologiczną dla pacjentów głównie z terenu Sądecczyzny.
"Budowa Ośrodka Onkologicznego jest jedną z najważniejszych inwestycji, którą szpital przeprowadził od kilku lat. Będziemy mogli leczyć wszelkiego rodzaju choroby nowotworowe" - zapowiedział dyrektor szpitala Artur Puszko.

Według niego ośrodek, zbudowany od podstaw w ciągu dwóch lat, dysponować będzie najnowocześniejszym sprzętem do diagnostyki chorób nowotworowych, a także ich leczenia, w tym dwoma akceleratorami do radioterapii. Podpisanie kontraktu z NFZ i przyjęcie pierwszych pacjentów planowane jest od listopada tego roku. W przyszłym roku kontrakt ma wynieść kilkanaście milionów złotych.

Dyrektor szpitala przypomniał, że w samym powiecie nowosądeckim mieszka ponad 200 tys. osób, które korzystają z różnego rodzaju usług medycznych. Część z tych osób leczonych jest onkologicznie w wielu miastach w Polsce. Obecnie będą mogli leczyć się w Nowym Sączu pod okiem najlepszych specjalistów.

"Chcemy zapewnić jak najlepszą jakość, zarówno wśród ekspertów z tej dziedziny, jak również sprzętu, który będzie leczył pacjentów" - zaznaczyła Lidia Zelek, zastępca dyrektora szpitala ds. personalnych.

Wyposażanie centrum w sprzęt szpitalny i specjalistyczne urządzenia medyczne potrwa kilka miesięcy. W ramach ośrodka działać będzie m.in. zakład radioterapii oraz oddział chemioterapii.

Budowa i wyposażenie Ośrodka Onkologicznego w Nowym Sączu została dofinansowana ze środków unijnych w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (MRPO). Koszt inwestycji wyniósł blisko 80 mln zł. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.