PARTNER PORTALU
  • BGK

W Piasecznie powstanie nowoczesny oddział geriatryczny?

  • Kurier Południowy/Rynek Seniora    20 marca 2015 - 16:29
W Piasecznie powstanie nowoczesny oddział geriatryczny?
Docelowo w nowej części planowane jest uruchomienie także nowoczesnego oddziału geriatrycznego/Fot. PTWP Szymon Jankowski

Kończy się rozbudowa piaseczyńskiego Szpitala Św. Anny, który znajduje sie przy ul. Mickiewicza. Niedługo rozpoczną się odbiory wykonanych prac, a w połowie roku część oddziałów czeka przeprowadzka do nowej lokalizacji.
Rozbudowa jednego ze skrzydeł szpitala (od strony Al. Kalin) rozpoczęła się wiosną ubiegłego roku. Obecnie trwa wykańczanie wnętrz, a niebawem rozpoczną się odbiory techniczne. Nowa część szpitala zostanie prawdopodobnie otwarta w połowie roku.

Powierzchnia nowego skrzydła szpitala ma 2000 m kw. Na parterze znajdzie się powiększony oddział położniczo-ginekologiczny wraz z nowym blokiem porodowym. Na pierwszym piętrze powstanie natomiast oddział zabiegowy, pozwalający na leczenie operacyjne w różnych specjalnościach.

Rozbudowa umożliwi też przeniesienie oddziału wewnętrznego, który obecnie działa w bardzo trudnych warunkach w najstarszej części szpitala. Całkowity koszt rozbudowy przekroczył już 4 mln zł.

Nowa część pozwoli nam rozwinąć skrzydła - mówi Ewa Maleszyk, nowa dyrektor Szpitala św. Anny. - Zyskamy niezbędne miejsce, żeby leczyć pacjentów nie tylko z naszego powiatu, ale też z Warszawy i okolic. Będziemy się starać również o zwiększenie kontraktu z NFZ i zatrudniać nowych specjalistów – zapowiada nowa dyrektor szpitala.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.