PARTNER PORTALU
  • BGK

W Poznaniu otwarto nowe Centrum Zdrowia Psychicznego

  • PAP/JS    13 czerwca 2017 - 16:35
W Poznaniu otwarto nowe Centrum Zdrowia Psychicznego
Z oferty nowej placówki będzie można skorzystać od sierpnia; trwa kontraktowanie usług z Narodowym Funduszem Zdrowia. (fot.pixabay.com)

Centrum Zdrowia Psychicznego przy Centrum Medycznym HCP otwarto we wtorek (13 czerwca) w Poznaniu. Koszt całej inwestycji wyniósł ponad 41 mln zł.
Na Centrum Zdrowia Psychicznego składa się siedem oddziałów stacjonarnych z ponad 200 łóżkami, dwa oddziały ambulatoryjne i zespół poradni. Z leczenia szpitalnego w nowej placówce będzie mogło skorzystać ok. 5 tys. pacjentów rocznie.

Prezes zarządu CM HCP Lesław Lenartowicz powiedział, że otwarcie nowej placówki będzie się wiązać z zatrudnieniem ok. 200 osób.

"Ze swoją ofertą idealnie wpiszemy się w potrzeby Poznania i uzupełnimy potrzeby regionu. Do tej pory znaczna część potrzebujących pomocy pacjentów z Poznania musiała jechać do placówek w Gnieźnie, Kościanie, Międzychodzie lub w Wałczu. Teraz chory bez problemu zostanie przyjęty blisko miejsca zamieszkania" - powiedział Lenartowicz.

Jak dodał, z oferty nowej placówki będzie można skorzystać od sierpnia; trwa kontraktowanie usług z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Centrum otwarto w dwa lata po podpisaniu listu intencyjnego ws. budowy. Placówka liczy ok. 10 tys. m kw. Część pomieszczeń mieści się w zaadaptowanych obiektach, część szpitala wybudowano od nowa.

Środki na stworzenie i uruchomienie placówki pozyskano m.in. z unijnego projektu JESSICA, z kredytów oraz z dotacji wielkopolskiego samorządu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.