PARTNER PORTALU
  • BGK

W Przemyślu powstanie nowy oddział rehabilitacji kardiologicznej

  • PAP/KDS    28 lipca 2017 - 17:03
W Przemyślu powstanie nowy oddział rehabilitacji kardiologicznej
Ponad 14,8 mln zł będzie kosztowała budowa nowego oddziału rehabilitacji kardiologicznej w Szpitalu Wojewódzkim im św. Ojca Pio w Przemyślu (fot.wszp.pl)

Ponad 14,8 mln zł będzie kosztowała budowa nowego oddziału rehabilitacji kardiologicznej w Szpitalu Wojewódzkim im św. Ojca Pio w Przemyślu. Umowę na realizację tej inwestycji w piątek (28 lipca) podpisał marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl i dyrektor szpitala Piotr Ciompa.
• Planowane inwestycje zakłada projekt "Koordynowana opieka kardiologiczna" realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego 2014-2020.

• Projekt otrzyma dofinansowanie z UE w kwocie 12,6 mln zł. 

• Umowę w tej sprawie podpisali w piątek (28 lipca) marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl i dyrektor szpitala Piotr Ciompa.

"Projekt składa się z rozbudowy i uruchomienia nowoczesnego poddziału kardiologii inwazyjnej. Zakupione urządzenia będą wykorzystane w pierwszych godzinach kryzysu kardiologicznego, kiedy życie pacjentów jest najbardziej zagrożone. Do tej pory takich możliwości w Przemyślu nie było. Te inwestycje przekładają się bezpośrednio na ratowanie życia. Dlatego z dużą satysfakcją składam dziś podpis pod umową" - mówił marszałek Ortyl.

Rzecznik szpitala Maciej Kamiński poinformował, że w ramach inwestycji na istniejącym oddziale kardiologicznym powstanie pododdział kardiologii inwazyjnej, który będzie mógł przyjąć 12 pacjentów oraz dodatkowych 4 na IOK (intensywna opieka kardiologiczna). Liczba łóżek na przemyskiej kardiologii wzrośnie o 16 i łączne będzie liczyć 65 łóżek.

"Dzięki tej inwestycji szpital osiągnie poziom zapewniający prawidłowe, zgodne z przepisami warunki sanitarno-epidemiologiczne, lepszą opiekę dla pacjentów, a przede wszystkim pozwoli na przyjmowanie wszystkich, którzy wymagają opieki kardiologicznej, bez potrzeby odsyłania ich do innych szpitali" - zapewnił Kamiński.

Czytaj więcej: Pomorskie: Trzy szpitale z unijnym dofinansowaniem

Na pododdziale tym znajdzie się też nowoczesna pracownia Hemodynamiki i Angiologii.

Ponadto zostanie zakupiony też dodatkowy sprzęt specjalistyczny dla oddziału kardiologicznego, w tym system do mapowania 3D do ablacji, zestaw do krioablacji, system rejestracji parametrów elektrofizjologicznych, system do hipotermii, echokardiograf 3D i zestaw do testów wysiłkowych z ergo spirometrią.

Doposażona zostanie też przyszpitalna poradnia kardiologiczna m.in. w zestaw do testów wysiłkowych, EKG, echokardiograf, zestaw Holtera. Sprzęt ten poprawi możliwości diagnostyczne.

Kamiński podkreślił, że w ramach realizacji inwestycji został już wymieniony na nowy dotychczasowy angiograf, który liczył 13 lat i był najstarszy w Polsce.

Czytaj więcej: Sosnowiec inwestuje w miejski szpital. Za 45 mln zł powstanie nowy blok operacyjny

Powstanie też nowy, liczący 20 łóżek oddział rehabilitacji kardiologicznej. Znajdzie się tam nowoczesny sprzęt. "Oddział będzie wykorzystywany zarówno przez pacjentów leczonych w przemyskim szpitalu, bezpośrednio po zabiegu, jak i pacjentów ze skierowaniami od innych specjalistów" - zapewnił rzecznik.

Planowany jest zakup m.in. bieżni, cykloergometrów, zestawu Holtera EKG z centralką z 4 rekorderami, zestawu do testów wysiłkowych, urządzenia umożliwiającego przeprowadzenie ćwiczeń w podwieszeniu.

"To zauważalna zmiana jakości leczenia. Kardiologia otrzymała wyraźny impuls, co jest bardzo ważne dla mieszkańców Przemyśla i okolic" - ocenił dyrektor Ciompa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.