PARTNER PORTALU
  • BGK

W Przemyślu seniorzy kupują taniej leki

  • PAP    7 października 2010 - 14:38

W Przemyślu (Podkarpackie) ruszył program "Apteka dla Seniora". Dzięki niemu starsze osoby będą mogły w wybranych aptekach kupić leki z 10-procentowym rabatem.
Jak powiedział Dawid Tarczyński z Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Przemyślu, w mieście żyje coraz więcej osób starszych, których nie stać na zakup leków: - Wychodząc naprzeciw temu problemowi, postanowiliśmy im jakoś pomóc. Zaprosiliśmy do ratusza właścicieli aptek z terenu miasta i doszliśmy do wniosku, że rabat na zakup leków będzie najlepszą formą pomocy - dodał.

Z prawie 40 aptek, które działają na terenie miasta, udział w programie dotychczas zadeklarowało 15; choć zgłaszają się już kolejne. W zamian za 10-proc. rabat, który przyznaje apteka, miasto zadeklarowało rozpropagować akcję m.in. na plakatach w mieście i w internecie.

Z programu "Apteka dla Seniora" mogą skorzystać tylko mieszkańcy Przemyśla, wystarczy, że w aptece, która uczestniczy w projekcie, pokażą dokument świadczący o skończeniu 65 lat. Rabaty dotyczą lekarstw nierefundowanych oraz nieobjętych promocją.

- Porozumienie z aptekami podpisaliśmy do końca roku, ale mam nadzieję, że program będzie przedłużony na kolejne miesiące - podkreślił Tarczyński.

"Apteka dla Seniora" to niejedyny program w Przemyślu skierowany do osób starszych. Od kilku tygodni realizowany jest projekt "Kawa dla Seniora". Dzięki niemu seniorzy mogą w wybranych lokalach posiedzieć przy kawie lub herbacie, za którą płacą tylko złotówkę. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • pacjent, 2010-10-30 05:35:02

    Prosimy o adresy aptek dla seniorów