PARTNER PORTALU
  • BGK

W Radomiu powstały trzy nowe przychodnie

  • PAP    9 stycznia 2015 - 19:14
W Radomiu powstały trzy nowe przychodnie

fot. sxc.hu

W Radomiu powstały trzy nowe przychodnie. W związku z napiętą w ostatnich dniach sytuacją w służbie zdrowia, NFZ w przyspieszonym trybie podpisywał umowy z nowymi placówkami świadczącymi usługi w ramach POZ. W efekcie zwiększyła się oferta dla pacjentów.
Jak powiedział PAP dyrektor radomskiej delegatury mazowieckiego oddziału NFZ Andrzej Cieślik, paradoksalnie - na konflikcie lekarzy z Porozumienia Zielonogórskiego z ministrem zdrowia skorzystali pacjenci.

"W Radomiu mamy trzy nowe przychodnie. Pacjenci będą mieć większy dostęp i możliwość wyboru przychodni oraz lekarzy" - zaznaczył Cieślik.

Na przełomie grudnia i stycznia, by zabezpieczyć opiekę medyczną w związku z protestem lekarzy, NFZ w przyspieszonym trybie podpisywał umowy z placówkami chcącymi uruchomić działalność w ramach podstawowej opieki medycznej (POZ).

Nową przychodnię w Radomiu utworzyła grupa Polmedic - największa sieć placówek medycznych w Radomiu. Jest to już jej siódma poradnia. Polmedic prowadzi działalność m.in. w ramach podstawowej i specjalistycznej opieki zdrowotnej, rehabilitacji, diagnostyki i tzw. chirurgii jednego dnia. Z usług Polmedicu korzysta miesięcznie ponad 20 tys. pacjentów.

Nowa przychodnia powstała też przy stacji pogotowia ratunkowego w szpitalu, gdzie do tej pory pacjenci mieli zapewnioną tyko opiekę ambulatoryjną w godzinach nocnych oraz w dni wolne od pracy.

Kolejna placówka podstawowej opieki zdrowotnej ruszy w przyszłym tygodniu w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu. W lecznicy do tej pory nie przyjmowali lekarze rodzinni.

W związku z brakiem porozumienia ws. kontraktów na 2015 r. kilkanaście procent lekarzy po 1 stycznia nie otworzyło swoich przychodni i gabinetów. Punktami spornymi były m.in. nowe obowiązki lekarzy rodzinnych związane z wejściem w życie pakietu onkologicznego oraz sposób finansowania POZ. Ostatecznie strony zawarły porozumienie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.