PARTNER PORTALU
  • BGK

W Radomiu powstanie oddział opieki paliatywnej

  • PAP    7 stycznia 2012 - 12:57
W Radomiu powstanie oddział opieki paliatywnej

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu powstanie oddział opieki paliatywnej i hospicyjnej dla pacjentów z chorobami nowotworowymi.
Będzie to drugi tego rodzaju oddział w regionie radomskim. Najwcześniej może on ruszyć w kwietniu. Jak poinformowała dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu (zabierz głos/oceń prezydenta) Luiza Staszewska, oddział jest już praktycznie gotowy. Będzie liczył ok. 30 łóżek. Obecnie szpital finalizuje wszystkie formalności związane z rejestracją i powstaniem oddziału paliatywnego. Następnym krokiem ma być podpisanie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Obecnie chorzy w stanie terminalnym leżą na zwykłych salach, na oddziałach: onkologii, pulmonologii lub internie. Zdarza się, że z powodu braku miejsc, dostawiane są dla nich łóżka na korytarzach. Pacjenci kierowani są także do Zwolenia, gdzie działa – jedyny w regionie radomskim – oddział paliatywny. Jednak tam – zdaniem Staszewskiej – także często brakuje miejsc dla chorych w bardzo ciężkim stanie.

Według dyrektor szpitala, odział paliatywny w Radomiu najwcześniej może ruszyć w kwietniu.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.