PARTNER PORTALU
  • BGK

W sieci znajdą się najważniejsze szpitale w Polsce

  • PAP/EM    22 marca 2017 - 15:36
W sieci znajdą się najważniejsze szpitale w Polsce
Ustawa o sieci szpitali usprawni koordynację opieki nad pacjentem po wypisaniu ze szpitala (fot. pixabay)

W sieci znajdą się wszystkie najważniejsze szpitale w Polsce - podkreślał w Sejmie sprawozdawca komisji zdrowia poseł Tomasz Latos (PiS). Zwracał uwagę, że gdyby sieć nie została utworzona, wówczas do konkursów na świadczenia musiałby przystąpić każdy szpital.
• Zgodnie z zapowiedziami ministerstwa zdrowia w sieci znajdą się "wszystkie najważniejsze szpitale w Polsce", co ma zapewnić pacjentom poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji.

• Gdyby sieć szpitali nie została utworzona, wówczas do procedury konkursowej musiałyby przystępować wszystkie placówki.

• Szpitale będą mogły otrzymać finansowanie na prowadzenie przychodni nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Przedstawiając sprawozdanie komisji zdrowia, Latos przyznał, że mimo "wielokrotnych dyskusji" na temat projektu, nadal są "pewne różnice interpretacyjne".

Podkreślił, że zgodnie z zapowiedziami ministerstwa zdrowia w sieci znajdą się "wszystkie najważniejsze szpitale w Polsce", co ma zapewnić pacjentom poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Przypomniał też, że placówki, które nie zakwalifikują się do sieci, będą mogły być kontraktowane na podstawie konkursów ofert (jak dotychczas).

Latos zwracał uwagę, że gdyby sieć szpitali nie została utworzona, wówczas do procedury konkursowej, "która wiąże się pewnego rodzaju niepewnością i niepokojem" musiałyby przystępować wszystkie placówki.

Apelował też "o niepowielanie pewnych rzeczy, które pacjentów niezorientowanych w prawie mogą niepokoić: nie będzie żadnego zamykania, (...) będzie normalna procedura konkursowa, taka, jakie się toczą od blisko dwudziestu lat".

Poseł wskazywał, że ustawa o sieci szpitali usprawni koordynację opieki nad pacjentem po wypisaniu ze szpitala. Jak ocenił, ułatwi ona także szpitalom opiekę nad osobami cierpiącymi na wiele chorób.

Latos przypomniał także, że szpitale będą mogły otrzymać finansowanie na prowadzenie przychodni nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.