PARTNER PORTALU
  • BGK

W szpitalu w Ełku powstanie nowy blok operacyjny

  • PAP    24 lutego 2014 - 14:16

Do końca października w szpitalu miejskim Pro-Medica w Ełku powstanie nowoczesny blok operacyjny - poinformował ełcki urząd miasta. Remont będzie kosztował 3,8 mln zł i nie powinien utrudnić bieżącego funkcjonowania placówki.
Jak poinformował ełcki magistrat, nowy blok operacyjny zajmie ponad 600 m kw. na pierwszym piętrze szpitala, obok oddziału anestezjologii i intensywnej terapii. Będzie składał się z trzech sal operacyjnych, sali pooperacyjnej z czterema łóżkami, śluz dla personelu i pacjentów, sterylizatorni, magazynów oraz pomieszczeń dla lekarzy i pielęgniarek.

Przetarg na wykonanie prac budowlanych, do którego przystąpiło dziewięciu oferentów, wygrała firma Pedbud z Olsztyna. Inwestycja będzie kosztować 3,8 mln zł brutto i powinna zakończyć się w październiku 2014 roku. Obecne pomieszczenia bloku operacyjnego będą przeznaczone na izbę przyjęć. Zgodnie z umową, remont nie może utrudniać bieżącej działalności szpitala.

Inwestycja jest spowodowana koniecznością przystosowania budynku szpitala do wymogów ustawy o działalności leczniczej. Placówka musi to zrobić przed końcem 2016 roku.

"Dostosowanie struktury i rozkładu pomieszczeń do nowych przepisów oznacza większe bezpieczeństwo dla pacjentów, lepszą obsługę, wyższy komfort pracy zespołów operacyjnych oraz większy potencjał rozwoju dziedzin zabiegowych w miejskim szpitalu" - ocenił ełcki magistrat.

Po zakończeniu prac budowlanych zaplanowano drugi etap inwestycji - zakup wyposażenia, który zostanie prawdopodobnie dofinansowany z tzw. środków norweskich w ramach realizacji projektów, związanych z rozwojem chirurgii onkologicznej oraz opieki nad matką i dzieckiem.

Szpitalem, który oficjalnie używa nazwy Mazurskie Centrum Zdrowia w Ełku, od 2000 roku zarządza spółka Pro-Medica powołana przez samorząd powiatowy i przekazana miastu.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.