PARTNER PORTALU
  • BGK

W szpitalu w Iłży wdrożony został system informatyczny

  • Rynek Zdrowia/Iłża Serwis    12 września 2014 - 10:24
W szpitalu w Iłży wdrożony został system informatyczny

Szpital Powiatowy w Iłży zainwestował 2,7 miliona złotych w nowoczesne rozwiązana informatyczne. W efekcie w lecznicy działa system, który pozwala na dostęp do informacji medycznej z dowolnego miejsca za pomocą smartfona czy tableta.
Udogodnieniom towarzyszy nowoczesny system zabezpieczeń. Lekarze mają dzięki temu ciągły dostęp do wyników badań oraz elektronicznej dokumentacji medycznej swoich pacjentów.

Czytaj też: Cyfryzacja usług medycznych szansą na uzdrowienie służby zdrowia

Również w ten sposób lekarz dyżurny w szybki sposób może dokonać zdalnej konsultacji stanu zdrowia pacjentów. To gwarantuje podjęcie odpowiedniego działania w nagłych przypadkach. Funkcja zdalnego dostępu może być również wykorzystywana do konsultacji z innymi placówkami lub specjalistami.

Cały system składa się z 20 modułów. Wśród nich znalazły się między innymi wspomaganie pracy lekarza podczas leczenia, automatyczna weryfikacja prawa do ubezpieczenia, nowoczesny system identyfikacji pacjenta czy portal pacjenta.

Lekarz dzięki systemowi informatycznemu ma dostęp do nowoczesnego lekospisu gdzie ma szybki dostęp do niezbędnej informacji bez konieczności otwierania dodatkowych informatorów. Podczas przepisywania leków można sprawdzić informacje o ich wzajemnej interakcji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.