PARTNER PORTALU
  • BGK

W Tarnowie jeden szpital z dwóch. I do tego spółka

  • Dziennik Polski/Rynek Zdrowia    18 grudnia 2009 - 16:38

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego i Tarnów chcą połączyć dwa tarnowskie szpitale w spółkę prawa handlowego. Według planu B.
Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza miałby być połączony z Specjalistycznym Szpitalem im. E. Szczeklika. Jak podaje Dziennik Polski, taką deklarację złożyli marszałek województwa małopolskiego Marek Nawara i prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała. Pierwsze próby połączenia obydwu szpitali pojawiły się przed blisko trzema laty, ale plany upadły.

Prezydent Ścigała zaproponował trzy etapy połączenia placówek:
• inwentaryzację majątku,
• utworzenie wspólnego zarządu (na okres przejściowy),
• utworzenie spółki prawa handlowego, w której udziały miałyby samorządy wojewódzki i miejski.

Zarówno w sejmiku wojewódzkim, jak i radzie miejskiej zdania na temat połączenia szpitali są podzielone. Cześć z radnych obawia się, że wyeliminuje to element konkurencyjności lecznic i pogorszy jakość usług. Zmian obawiają się również pracownicy.

Jak podaje Dziennik Polski, do marszałka Nawary zaapelowano też o przyspieszenie decyzji w sprawie budowy szpitala psychiatrycznego w Tarnowie. Marszałek przyznał, że po połączeniu placówek będzie łatwiej pozyskać środki na ten cel i zaapelował do lokalnych polityków o utworzenie lobby na rzecz tarnowskiej psychiatrii.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.