PARTNER PORTALU
  • BGK

W Warszawie powstanie nowy szpital pediatryczny

  • Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia    2 czerwca 2015 - 19:05
W Warszawie powstanie nowy szpital pediatryczny

We wrześniu ma zacząć działać szpital dla dzieci przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie (fot. fotolia)

Do nowego szpitala pediatrycznego, który Warszawski Uniwersytet Medyczny buduje w kampusie na Ochocie zostaną przeniesione dwa szpitale - z Litewskiej i Działdowskiej.
Obecnie trwa etap odbiorów, po którym rozpocznie się wyposażanie szpitala. Nowa placówka ma mieć ponad 500 łóżek, czyli ok. 140 więcej niż w dwóch placówkach, które ma zastąpić.

Powstanie kilka nowych, bardzo potrzebnych w Warszawie oddziałów, np. szpitalny oddział ratunkowy dla dzieci, klinika neonatologii ze stanowiskami do intensywnej terapii noworodków oraz oddział położniczy.

Całodobowa okulistyka w Warszawie

Wiadomo też, że powstanie okulistyka. Przez wiele lat w Warszawie nie było oddziału okulistycznego dla dzieci dyżurującego przez całą dobę, więc najmłodsi z urazami oka musieli jeździć na operacje poza Warszawę. W szpitalu zostanie uruchomiona także traumatologia, gdzie będą leczone dzieci z ciężkimi urazami po wypadkach.

Prof. Andrzej Radzikowski, były mazowiecki konsultant ds. pediatrii, szef kliniki Gastroenterologii i Żywienia Dzieci, najbardziej cieszy się z tego, że powstanie 12-osobowy oddział obserwacyjno-izolacyjny. Mieści się na parterze, przy SOR (szpitalny oddział ratunkowy).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.