PARTNER PORTALU
  • BGK

W Zakopanem odreagują pobyt w szpitalu

  • PAP    30 lipca 2012 - 10:58
W Zakopanem odreagują pobyt w szpitalu

45 dzieci, podopiecznych białostockiej fundacji „Pomóż Im”, wyjechało w poniedziałek na wypoczynek do Zakopanego.
Podczas trzech tygodni w stolicy Tatr, m.in. dzięki górskiemu klimatowi, mają dobrze wypocząć i zregenerować siły. Jak powiedział wiceprezes fundacji Arnold Sobolewski, w turnusie rehabilitacyjnym biorą udział dzieci w wieku od 10 do 14 lat, które są po leczeniu onkologicznym lub w jego trakcie, ale ich stan pozawala na wyjazd. Dodał, że pobyt w Zakopanem to przede wszystkim zabawa.

„Dzieci mają się cieszyć i relaksować, odreagować swój pobyt w szpitalu” – podkreślił. Dodał, że górski klimat sprzyja regeneracji.

Dzieci będą chodziły na wycieczki, uczestniczyły w zajęciach z rękodzieła ludowego; mają poznać tańce i kuchnię regionalną Zakopanego oraz nauczyć gry na instrumentach. Wezmą też udział w zajęciach sportowych i licznych zabawach.

Wyjazd finansowany jest przez fundację „Pomóż Im” z pieniędzy przekazanych z jednego proc. podatku oraz akcji charytatywnych. Fundacja jest jedną z najczęściej wspieranych organizacji pozarządowym w Podlaskiem w akcji jednego procenta. Działa od 2007 roku, prowadzi Białostockie Hospicjum Dla Dzieci.

Oprócz letnich wyjazdów, fundacja finansuje różne projekty na rzecz ciężko chorych dzieci, np. remontowanie pokoi w ich domach w ramach akcji „Bajkowe pokoje”, czy malowanie ścian w pomieszczeniach kliniki onkologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.