PARTNER PORTALU
  • BGK

Wałbrzyski szpital dostał akredytację ministra

  • Przegląd prasy/Gazeta Wrocławska    29 września 2010 - 08:48

Specjalistyczny Szpital Ginekologiczno-Położniczy im. Biernackiego w Wałbrzychu dostał certyfikat akredytacji ministra zdrowia. Na Dolnym Śląsku certyfikatem może się poszczycić tylko siedem szpitali.
Tym samym szpital trafił do ekskluzywnego grona 97 najlepszych z około 700 lecznic w kraju. Co to oznacza? Do najwyższych światowych standardów dostosowane zostały m.in. sale operacyjne i sterylizatornia. Narzędzia medyczne są teraz odpowiednio oznakowane i bez trudu można ustalić, którymi był przeprowadzany dany zabieg – informuje „Gazeta Wrocławska”.

Szpital ma też najnowocześniejszą aparaturę medyczną oraz niezależny system zasilania w wodę i energię elektryczną. Najważniejsze były jednak kwalifikacje personelu, osiągnięcia medyczne i opinia pacjentek.

Personel szpitala liczy 250 osób. W tym jest 36 lekarzy: ginekologów, położników i anestezjologów oraz 115 pielęgniarek i położnych. Ich osiągnięcia robią wrażenie, także poza granicami Polski.

Na oddziale patologii i intensywnej terapii noworodka ratowane są z powodzeniem wcześniaki o wadze zaledwie 500-600 gramów. Przeżywalność tej grupy noworodków wynosi aż 70 procent. Szpital ma też jeden z najniższych w kraju wskaźników cięć cesarskich u pacjentek. Wynosi on zaledwie 21 procent, przy średniej w kraju, która sięga ok. 50 proc. Dlatego do Wałbrzycha przyjeżdżają rodzić pacjentki z całego Dolnego Śląska – pisze „Gazeta Wrocławska”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.