PARTNER PORTALU
  • BGK

Walczą o nową siedzibę szpitala dziecięcego

  • Rynek Zdrowia/Gazeta.pl    29 września 2012 - 13:30
Walczą o nową siedzibę szpitala dziecięcego

Pracownicy Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Kielcach domagają się wybudowania nowej siedziby. Obecnie zajmowany, zabytkowy szpitalny obiekt jest za ciasny i zagrzybiony.
O tym, że w Kielcach pilnie trzeba wybudować nową siedzibę dla szpitala dziecięcego, mówi się od lat. Już pod koniec lat 90. obiecywano przystąpienie do inwestycji - przypomina Gazeta Wyborcza.

Trzy lata temu zarząd województwa świętokrzyskiego zapowiedział, że planuje wybudować nową siedzibę. Jest już nawet projekt i lokalizacja, ale nie słychać nic, by budowa w najbliższym czasie ruszyła.

W cytowanym przez gazetę liście pracownicy szpitala napisali: ”Prominentni działacze leczą dzieci prywatnie. Zwykły obywatel ze swoim dzieckiem musi korzystać z tej placówki. Wiemy, co piszą rodzice w ankietach o warunkach: o zagrzybionych salach, łazienkach, ciasnocie. Szpital przeżywa regres technologiczny i nie jest nowocześnie zarządzany, nigdy nie pozyskał ani złotówki z dotacji unijnych. Dlaczego nikt poza nami tego nie widzi?”

Z marszałkiem województwa świętokrzyskiego Adamem Jarubasem "Gazecie Wyborczej" nie udało się skontaktować. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.