Walczą z otyłością

  • GK/kujawsko-pomorskie.pl
  • 16-11-2011
  • drukuj
Trwa realizacja Regionalnego Programu Zwalczania Otyłości u Dzieci i Młodzieży. W badaniach i szkoleniach wezmą udział mieszkańcy Bydgoszczy oraz powiatu grudziądzkiego.
Walczą z otyłością
Projekt realizowany jest przez Wojewódzki Szpital Dziecięcy im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy (zabierz głos/oceń prezydenta) oraz przez Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygiera w Toruniu (zabierz głos/oceń prezydenta).

Młodzi pacjenci kierowani są na leczenie przez pielęgniarki szkolne, nauczycieli oraz lekarzy rodzinnych. Objęte programem dzieci w wieku od 2 do 18 lat zyskują szansę na zmianę dotychczasowych, szkodliwych przyzwyczajeń żywieniowych. U osób, które mają podwyższony wskaźnik masy ciała, wykonywane są badania, m.in. poziomu cholesterolu, trójglicerydów, leptyny i glukozy. W ten sposób wykrywa się stany przedcukrzycowe czy endokrynopatie.

Uczestnicy programu są badani również pod kątem zaburzeń ortopedycznych, korzystają z porad psychologa i dietetyka. Każdy z pacjentów objęty jest programem przez 2 lata. W ramach realizacji projektu prowadzona jest również edukacja w zakresie prawidłowych zachowań zdrowotnych. W spotkaniach edukacyjnych, oprócz dzieci i rodziców, biorą udział także nauczyciele oraz szkolne pielęgniarki.

Szkolenia prowadzą lekarze chorób metabolicznych, dietetycy, psychologowie oraz rehabilitanci.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (7)ZOBACZ WSZYSTKIE

Zostawmy łasuchów w spokoju a pwściągliwi niech sobie radzą sami!

dietetyk, 2011-11-18 22:45:31 odpowiedz

Gołym okiem widać kto jest na diecie a kto nie - więc program słuszny. Już najwyższy czas na wszystkich łasuchów!

Tekla, 2011-11-18 22:41:49 odpowiedz

No cóż,jedni są na diecie a inni nie...Takie jest życie!

Łupek, 2011-11-18 22:35:35 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE