PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa: Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie dla osób 65+ i bezdomnych

  • PAP/AT    22 września 2016 - 10:30
Warszawa: Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie dla osób 65+ i bezdomnych
Stołeczny ratusz przewiduje, że w obecnym sezonie przeciwko grypie zaszczepi się ponad 60 tys. seniorów (Fot.pssegoleniow.pis.gov.pl)

• Mieszkańcy Warszawy, którzy ukończyli 65 lat, osoby bezdomne i podopieczni Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego mogą już korzystać z bezpłatnych szczepień przeciw grypie.
• Szczepienia dla mieszkańców są wykonywane w 175 przychodniach.
Z sezonowych szczepień przeciwko grypie realizowanych przez miasto do początku grudnia mogą korzystać osoby szczególnie narażone na zachorowanie na grypę i u których powikłania po chorobie mogą być groźne.

Ze szczepień mogą więc skorzystać osoby powyżej 65. roku życia. W programie mogą uczestniczyć osoby zameldowane w stolicy na pobyt czasowy lub stały oraz osoby rozliczające podatek dochodowy (PIT) w warszawskich urzędach skarbowych. Szczepienia dla mieszkańców są wykonywane w 175 przychodniach.

Stołeczny ratusz przewiduje, że w obecnym sezonie przeciwko grypie zaszczepi się ponad 60 tys. seniorów. Na ten cel miasto przeznaczyło 2 mln 38 tys. zł.

Czytaj też: Samorządy walczą z rakiem

Ponadto ze szczepień mogą skorzystać podopieczni Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego. Miasto szacuje, że z tej możliwości skorzysta ponad 600 osób, a koszt tych szczepień to ponad 20 tys. zł.

Z bezpłatnych szczepień mogą też korzystać osoby bezdomne przebywające w noclegowniach i schroniskach. Miasto przewiduje, że w dziewiętnastu noclegowniach ze szczepień skorzysta blisko 700 osób. Warszawa na ich szczepienie połączone z badaniem przeznaczyła ponad 50 tys. zł.

Z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny wynika, że w sezonie grypowym 2015/2016 w Polsce było ponad 4 mln zachorowań na grypę i podejrzeń zachorowań na tę infekcję. Ponad 16,1 tys. osób wymagało z tego powodu hospitalizacji, a 140 chorych zmarło.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • iwielgiejaja, 2016-09-22 20:20:20

    To się nazywa wyprowadzenie kasy. W-wa czerpie kasę z moich podatków! -Że szczepienia są bezcelowe to każde dziecko wie. Chyba,,że .....że to będzie pawulon(czy cós podobnego). Trybunał to załatwi.