PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa funduje seniorom szczepienia przeciwko grypie

  • MIW    5 września 2017 - 14:22
Warszawa funduje seniorom szczepienia przeciwko grypie
Stołeczny ratusz szacuje, że w obecnym sezonie z możliwości zaszczepienia się przeciw grypie skorzysta ponad 65 tys. seniorów. (fot. pixabay.com)

Mieszkańcy Warszawy, którzy ukończyli 65 rok życia, są zameldowani na stałe lub czasowo w stolicy, a także osoby rozliczające podatek dochodowy w warszawskich urzędach skarbowych, mogą skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie.
Szczepienia trwać będą do 8 grudnia. Stołeczny ratusz szacuje, że w obecnym sezonie z możliwości takiej skorzysta ponad 65 tys. seniorów. Na sfinansowanie szczepień miasto przeznaczyło ponad 2, 3 mln zł, zaś same zabiegi odbywają się w 176 przychodniach.

Jak przypomina stołeczny ratusz Warszawa od kilkunastu lat realizuje program skierowany do seniorów, pacjentów Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego oraz podopiecznych noclegowni i schronisk - czyli osób, u których do zainfekowania może dojść łatwo, a powikłania po zachorowaniu bywają groźne.

W placówkach Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego ze szczepień przeciwko grypie skorzysta ponad 630 osób, zaś w 19 noclegowniach blisko 700 osób bezdomnych. Tylko w przypadku tej drugiej grupy na szczepienie połączone z badaniem pacjentów stolica przeznaczyła ponad 50 tys. zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.