PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa: Powstanie pierwszy w Polsce onkologiczny ośrodek badań klinicznych wczesnych faz

  • PulsHR.pl    30 września 2016 - 12:41
Warszawa: Powstanie pierwszy w Polsce onkologiczny ośrodek badań klinicznych wczesnych faz
Centrum Naukowo-Przemysłowe likwiduje dotychczasową lukę w procesie tworzenia nowoczesnych leków w Polsce. (Fot. Centrum Onkologii-Instytut im.Marii Skłodowskiej-Curie/Facebook)

• Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie oraz Roche Polska podpisały umowę o utworzeniu Centrum Naukowo-Przemysłowego.
• To pierwszy w Polsce onkologiczny ośrodek badań klinicznych wczesnych faz, którego powstanie otworzy ścieżkę dla innowacji w obszarze medycyny w Polsce i stworzy unikalne możliwości polskim badaczom.
Centrum Naukowo-Przemysłowe, które powstanie w wyniku współpracy Centrum Onkologii-Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz firmy Roche Polska, to przykład unikalnej współpracy nauki z biznesem.

Stworzenie nowego leku to czasochłonny i kosztowny proces, który zajmuje średnio 10-15 lat i pochłania nakłady rzędu 1-1,5 mld dolarów. Badania kliniczne odgrywają w tym procesie kluczową rolę, pochłaniając niemal 80 proc. nakładów i trwają średnio ok. 8 lat.

Centrum Naukowo-Przemysłowe zlikwiduje dotychczasową lukę w procesie tworzenia nowoczesnych leków w Polsce. Badacze będą mogli przejść przez wszystkie etapy badań klinicznych nad nowym lekiem w kraju i tworzyć innowacje medyczne w Polsce.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • dni ostatnie, 2016-10-07 10:01:18

    Jakież to "cenne" leki wymyślą za setki milionów czy miliardy euro? W przypadku mięsaków np. kości czy tkanek miękkich nie ma postępu w leczeniu od ponad 50-60 lat a skuteczna metodą ich leczenia na krótki okres pozostaje często amputacja kończyn. Inne cuda na kiju są jednie dobrze płatną... procedurą. Gdzie są państwowe statystki medyczne dotyczące skuteczności leczenia nowotworów, pomyłek w rozpoznaniu histopatologicznym, błędnych diagnoz i błędnie zastosowanych procedur. Dla chorych każda informacja o badaniach nowych leków daje nadzieje, ale często jest to złudna nadzieja, bo to nadzieja na wielkie zyski dla koncernów za placebo. Najnowsza "nauka" nie może ustalić przyczyn powstawania nowotworów -raków i mięsaków, jedynie wskazuje na karcerogenność palenia tytoniu, pieczonego jedzenia. A czy wiecie, że dodawanie przez koncerny chemikaliów do żywności i tytoniu to główne czynniki ryzyka zachorowania na raka? Czy koncerny farmaceutyczne informują, że hormonalne środki antykoncepcyjne mogą być przyczyna raka piersi? W ostatnich latach zachorowalność na nowotwory radykalnie wzrosła o czym w statystkach brak informacji a winnych nie wskazano, i nie wyegzekwowano odszkodowań i zaniechania złych działań.  rozwiń
  • ApeloPROTONOWĄRADIOTERAPI, 2016-10-06 23:37:03

    W Centrum Onkologii Marii Skłodowskiej w Warszawie JUŻ DAWNO powinna być Radioterapia Protonowa, która zwiększa szansę na pełne wyleczenie i oszczędza w większym stopniu zdrowe komórki!!! Dlaczego Kraków już to ma A WARSZAWA (I TO CENTRUM ONKOLOGII, gdzie roztargnienie niezłe) nie ma nadal?...  rozwiń