PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa: Szpital Wolski ma oddział geriatryczny

  • JL    14 października 2015 - 08:28
Warszawa: Szpital Wolski ma oddział geriatryczny

4,5 mln zł wydała Warszawa na powstanie Oddziału Geriatrycznego Szpitala Wolskiego. Fot. UM Warszawa

Oddział Geriatryczny Szpitala Wolskiego spełnia wszystkie wymogi sanitarno-higieniczne, technologiczne oraz jest dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych.
Chorzy będą mieli do dyspozycji 10 sal trzyosobowych, jedną salę pięcioosobową obserwacyjną oraz jedną salę jednoosobową. Wszystkie sale chorych wyposażone będą w pełny węzeł sanitarny dostosowany do potrzeb osób starszych oraz niepełnosprawnych.

– Utworzenie oddziału geriatrii z 36 łóżkami to inwestycja niezwykle potrzebna warszawiakom, z punktu widzenia istniejących i rosnących potrzeb w zakresie leczenia szpitalnego osób starszych – powiedziała podczas otwarcia oddziału Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Dodała, że w kilku dzielnicach Warszawy, np. Śródmieściu, Żoliborzu, Woli czy Ochocie, osoby starsze stanowią ponad 25 proc. populacji tych dzielnic. Dzielnica Śródmieście przoduje w tej statystyce – 28 proc. jej mieszkańców to seniorzy.

– Tak więc z tego oddziału będą korzystać nie tylko mieszkańcy Woli, ale także dzielnic ościennych – zapewniła prezydent stolicy.

Miasto Stołeczne Warszawa, przeznaczyło na powstanie oddziału 4,5 mln zł. Jest to zaledwie mała część finansowego wsparcia, jakie od miasta otrzymał szpital. W latach 2007-15 dotacje z budżetu Warszawy wyniosły prawie 67 mln zł.

Wcześniej wyremontowano i zmodernizowano w szpitalu m.in. SOR, Zakład Rehabilitacji Leczniczej, Oddział Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej, Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Pododdział Endokrynologii i Pododdział Diabetologii.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.