Warszawa: Szpital Wolski ma oddział geriatryczny

Oddział Geriatryczny Szpitala Wolskiego spełnia wszystkie wymogi sanitarno-higieniczne, technologiczne oraz jest dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Warszawa: Szpital Wolski ma oddział geriatryczny
4,5 mln zł wydała Warszawa na powstanie Oddziału Geriatrycznego Szpitala Wolskiego. Fot. UM Warszawa

Chorzy będą mieli do dyspozycji 10 sal trzyosobowych, jedną salę pięcioosobową obserwacyjną oraz jedną salę jednoosobową. Wszystkie sale chorych wyposażone będą w pełny węzeł sanitarny dostosowany do potrzeb osób starszych oraz niepełnosprawnych.

– Utworzenie oddziału geriatrii z 36 łóżkami to inwestycja niezwykle potrzebna warszawiakom, z punktu widzenia istniejących i rosnących potrzeb w zakresie leczenia szpitalnego osób starszych – powiedziała podczas otwarcia oddziału Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Dodała, że w kilku dzielnicach Warszawy, np. Śródmieściu, Żoliborzu, Woli czy Ochocie, osoby starsze stanowią ponad 25 proc. populacji tych dzielnic. Dzielnica Śródmieście przoduje w tej statystyce – 28 proc. jej mieszkańców to seniorzy.

– Tak więc z tego oddziału będą korzystać nie tylko mieszkańcy Woli, ale także dzielnic ościennych – zapewniła prezydent stolicy.

Miasto Stołeczne Warszawa, przeznaczyło na powstanie oddziału 4,5 mln zł. Jest to zaledwie mała część finansowego wsparcia, jakie od miasta otrzymał szpital. W latach 2007-15 dotacje z budżetu Warszawy wyniosły prawie 67 mln zł.

Wcześniej wyremontowano i zmodernizowano w szpitalu m.in. SOR, Zakład Rehabilitacji Leczniczej, Oddział Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej, Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Pododdział Endokrynologii i Pododdział Diabetologii.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE