PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawski Szpital dla Dzieci będzie rozbudowany

  • PAP    18 września 2013 - 17:05
Warszawski Szpital dla Dzieci będzie rozbudowany

Warszawski Szpital dla Dzieci będzie rozbudowany. Dzięki dotacji z budżetu miasta, od strony ulicy Kopernika, ma powstać czterokondygnacyjny budynek. Szpital podpisał umowę z wykonawcą. Budowa ma trwać 18 miesięcy.
Jak poinformował w środę urząd miasta w nowym budynku C zostaną zlokalizowane: blok operacyjny z dwiema salami operacyjnymi, izba przyjęć, oddział rehabilitacji neurologicznej, dział farmacji, laboratorium i diagnostyka obrazowa.

Dotacja z budżetu miasta planowana na realizację tej inwestycji wynosi 21,4 mln zł i obejmuje koszt robót budowlanych, zakup pierwszego wyposażenia oraz pozostałe koszty inwestycji - podkreślono w komunikacie.

"Przykładamy wielką wagę do poprawy infrastruktury miejskich szpitali. To kolejna dobra wiadomości, zwłaszcza dla małych pacjentów" - powiedziała cytowana w komunikacie prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Jak podano, według podpisanej z wykonawcą 6 września br. umowy koszt budowy wyniesie 16,7 mln zl. Termin realizacji robót to 18 miesięcy.

Po wybudowaniu budynku C, w zabytkowym budynku A, zostaną zmodernizowane pomieszczenia dla potrzeb intensywnej opieki pooperacyjnej, pododdziału dzieci młodszych i oddziału dzieci starszych, zaplecza administracyjno-biurowego, socjalnego oraz technicznego.

W styczniu 2012 r. w Warszawskim Szpitalu dla Dzieci oddano do użytku nowy oddział pediatrii i przychodnię przyszpitalną, które powstały dzięki wsparciu finansowemu Warszawy w wysokości 7,3 mln zł.

Szpital utworzono w 1869 r., od 2002 roku funkcję podmiotu tworzącego dla Warszawskiego Szpitala dla Dzieci pełni m.st. Warszawa. Szpital specjalizuje się w lecznictwie szpitalnym dzieci i młodzieży w zakresie: pediatrii, chirurgii i ortopedii.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.