PARTNER PORTALU
  • BGK

Ważą się losy szpitala wojskowego

  • RR/Rynek Zdrowia    11 lutego 2011 - 15:40

Nieoficjalnie wiadomo, że przejęciem 109 Szpitala Wojskowego w Szczecinie zainteresowane są samorządy i uczelnia medyczna. Póki co pracownicy lecznicy domagają się podwyżek dla osób zatrudnionych tam na etatach.
– Kiedy w ubiegłym roku objąłem komendanturę szpitala, obiecałem podwyżki –  średnio o 300 zł na etat. W czwartek (10 lutego) rozmawiałem z przedstawicielami związków zawodowych i powiedziałem, że żeby coś konkretnego zadeklarować, to trzeba zaczekać na zamknięcie roku finansowego z NFZ, co nastąpi w przyszłym tygodniu – powiedział portalowi rynekzdrowia.pl komendant, płk Janusz Gembarzewski.

Zaznaczył również, że kolejne spotkanie z pracownikami odbędzie się 24 lutego. Będzie wtedy miał dodatkowe informacje. Jedzie bowiem na odprawę do Inspektoratu Wojskowej Służby Zdrowia, by zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi przejęcia placówki przez inny podmiot.

Nieoficjalnie wiadomo, że przejęciem wojskowej lecznicy zainteresowane są samorządy i uczelnia medyczna. Zgłaszają zamiar przejęcia, ale w dość odległym terminie, co może być problemem, bo 109 Szpital Wojskowy nie jest w najlepszej kondycji finansowej.

– W związku z realizacją Programu Rozwoju Sił Zbrojnych RP przekazujemy wojskowe szpitale. Do jednostek samorządowych wysłaliśmy zapytania i czekamy na odpowiedzi. Szef Inspektoratu Wojskowej Służby Zdrowia ma pełnomocnictwa do prowadzenia tych rozmów od Ministra Obrony Narodowej. W każdym razie likwidacji 109 Szpitala Wojskowego w Szczecnie nie będzie – powiedziała portalowi rynekzdrowia.pl ppłk Joanna Klejszmit-Bodziuch, rzecznik Inspektoratu Wojskowej Służby Zdrowia.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.