We Włocławku utworzą Wojewódzki Szpital Specjalistyczny

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego zdecydował w środę o utworzeniu we Włocławku Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego poprzez połączenie szpitala wojewódzkiego i stacji pogotowia ratunkowego.
We Włocławku utworzą Wojewódzki Szpital Specjalistyczny

W uzasadnieniu uchwały sejmiku wskazano, że połączenie obu placówek pozwoli na integrację leczenia przedszpitalnego udzielanego przez zespoły wyjazdowe z działaniami ratującymi życie w szpitalu, a także przyczyni się do stworzenia centrum usług medycznych na wysokim poziomie.

Fuzja szpitala i pogotowia ratunkowego - zgodnie z założeniami - powinna przyczynić się do obniżenia kosztów, a zaoszczędzone pieniądze mogłyby zostać przeznaczone na poprawę wyposażenia i wynagrodzeń pracowników.

Ma też zwiększyć możliwość prowadzenia szkoleń i podnoszenia kwalifikacji lekarzy i ratowników medycznych.

Podkreślono, że położenie Włocławka na przecięciu ponadregionalnych szlaków drogowych i kolejowych zmusza do wdrażania najnowocześniejszych standardów w dziedzinie ratownictwa medycznego.

Zaznaczono, że podobne rozwiązania organizacyjne w pobliskim Toruniu przyczyniły się do podniesienia jakości udzielanych świadczeń medycznych.

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Włocławku planowane jest utworzenie centrum zdrowia psychicznego z całodobowymi oddziałami zlokalizowanymi na terenie placówki w sąsiedztwie kompleksu leśnego.

Powstanie centrum wypełni lukę w stacjonarnej opiece psychiatrycznej w rejonie Włocławka oraz poprawi dostępność do diagnostyki i stałej opieki medycznej pacjentów z zaburzeniami psychicznymi cierpiącymi na dolegliwości somatyczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE